10 Dôvodov, prečo podlahové kúrenie Heat Decor

1.   Realizácia je o 60% lacnejšia ako pri plynovom podlahovom kúrení

Bežne sa realizácia plynového podlahového kúrenia pohybuje v rozmedzí 6 000 – 12 000 € na dom s rozlohou 110 m2 úžitkovej plochy. Pričom treba počítať ešte s realizáciou prípojky, čo tiež nieje lacná záležitosť. Pri podlahovom infravykurovaní Heat Decor sa počiatočné náklady vôjdu do 3000 €. Čítať viac …

2.   Neplatíte za revízie kotla každý rok

Nikto vám to nepovie, ale s plynovým vykurovaním platíte za plyn 13 mesiacov, pretože musíte počítať s nákladmi na revíziu a čistenie kotla. Takisto je potrebné vykonávať pravidelný servis, meniť mechanické časti podliehajúce opotrebeniu. Ak sa náhodou pokazí výmenník tepla, tak cena servisu niekedy presahuje cenu nového kondenzačného kotla.

3.   Životnosť kondenzačných kotlov v dnešnej dobe je v priemere 10 rokov

Životnosť plynových kondenzačných kotlov býva asi najväčšia položka prevádzky takéhoto kúrenia. Dnes, v záujme udržateľného ekonomického rastu, sa veci vyrábajú na konkrétnu životnosť, je to zámer aby sme boli nútení stale nakupovať a držať ekonomické koleso v pohybe. Plynové kotly nie sú výnimkou. Vykurovacie fólie Heat Decor majú životnosť 50 rokov, a jediné čo sa časom môže pokaziť je termostat, ktorý si viete vymeniť za pár desiatok Eur.

4.   Tepelné čerpadlo Vs vykurovacia fólia 

Pri tepelnom čerpadle hovoríme o počiatočnej investícii od 15 000 Eur a vyššie. Okrem toho že je potrebná náročná montáž ako aj komplexný systém na ovládanie čerpadla, zákazník musí rátať aj s pravidelnou ročnou údržbou a nemalými servisnými poplatkami. Pri zhoršených klimatických podmienkach hlásia mnohí zákazníci aj opakujúce sa problémy s výkonom.

5. Nízka stavebná výška

Pri vodnej podlahovke je iba hrúbka samotných trubiek cca 1 cm a viac. Vykurovacia fólia spolu s izolačnými vrstvami potrebuje cca 1 mm miesta pokiaľ ju inštalujeme do poteru. Ďalšou značnou výhodou je možnosť inštalácie priamo pod plávajúcu podlahu, kde je stavebná výška cca 5,5 mm vrátane podložky. Takže keď riešite prístavbu alebo rekonštrukciu podlahy, viete si dorobiť podlahové vykurovanie. S teplovodnými trubkami to nie je také jednoduché. 

6. Šetrná prevádzka

U vykurovacích fólií Heat Decor je prakticky okamžitý nábeh tepla, čím sa dá veľmi dobre ušetriť na prevádzke, hlavne v prípade, že dom je cez deň prázdny, alebo v nočných hodinách, kedy je príjemnejšie na spanie ak je dom chladnejší. Mesačná spotreba elektrickej energie pri infra fóliách Heat Decor sa pre dom v energetickej triede A1 cca 100m2 pohybuje okolo 40€.

7.   Regulácia je rýchlejšia ako pri teplovodnom kúrení

Dom s rozlohou 100m2 sme pri mrazivom počasí vykúrili z 5°C na 17°C za 2 hodiny. Plošné vykurovanie má omnoho rýchlejší nábeh ako keď musí trubka prehriať poter okolo seba. Takisto je zabezpečené rovnomerné nahriatie podlahovej plochy.

8.   Nepotrebujete veľkú technickú miestnosť

Možno by sme lepšie vystihli tento bod ak by sme napísali, že nepotrebujete kotoľňu. Tento priestor sa dá určite lepšie využiť ako ďaľšie WC, alebo sklad. Často si ľudia dávajú plynový kotol, alebo tepelné čerpadlo aby mali zálohu v prípade, že vypadne elektrina. Vedeli ste, že bez elektriny vám nepôjde ani plynový kotol, resp nenaštartuje sa horák ani obehové čerpadlo ?

9. Hlučnosť a tichá prevádzka 

Plynový kotol mnohokrát vydáva rôzne zvuky. Hlavne pri mechanickom opotrebení určitých častí. Podobne je to aj s tepelným čerpadlom. Hlučnosť pochádza od kompresoru prípadne od ventilátora. Čím menši je ventilátor tým je hlučnejší. Toto je niečo čo Vám mnoho firiem nepovie a má zmysel si overiť fakty. Zvuk ventilátora uprostred noci vám nezaručí pokojný spánok.

10. Priazdnivý pomer cena výkon a čas realizácie

V moderných nízkoenergetických domoch potrebujeme na komfotný ohrev cca 40W na meter štvorcový. Nízke počiatočné investičné náklady, bezúdržbovosť a rýchlosť inštalácie Vám ušetria čas ako aj peniaze.

ESHOP VYŽIADAŤ PONUKU