10 Dôvodov, prečo podlahové kúrenie Heat Decor

1.   Realizácia je o 50% lacnejšia ako pri plynovom podlahovom kúrení

Bežne sa realizácia plynového podlahového kúrenia pohybuje v rozmedzí 6 000 – 12 000 € na dom s rozlohou 110 m2 úžitkovej plochy. Pričom treba počítať ešte s realizáciou prípojky, čo tiež nieje lacná záležitosť.

2.   Platíte paušálne iba distribútorovi elektriny

Pri plynovom kúrení musíte mať aj elektrickú aj plynovú prípojku. Keďže sú dnešné stavby čoraz energeticky úspornejšie, distribútory zvyšujú paušálne poplatky, aby zarobili potrebný zisk na prevádzku distribučnej sústavy.

3.   Ušetrite na prevádzke

U vykurovacích fólií je praktický okamžitý nábeh tepla, čím sa dá veľmi dobre ušetriť na prevádzke, hlavne v prípade, že dom je cez deň prázdny, alebo v nočných hodinách, kedy je príjemnejšie na spanie ak je dom chladnejší. Mesačná spotreba elektrickej energie pri infra fóliách HeatDecor sa pre dom A1 cca 100m2 pohybuje okolo 40€.

4.   Regulácia je rýchlejšia ako pri teplovodnom kúrení

Dom s rozlohou 100m2 sme pri mrazivom počasí vykúrili z 5°C na 17°C za 2 hodiny.

5.   Nepotrebujete kotol

Možno by sme lepšie vystihli tento bod ak by sme napísali, že nepotrebujete kotoľňu. Tento priestor sa dá určite lepšie využiť ako ďaľšie WC, alebo sklad. Často si ľudia dávajú plynový kotol, aby mali zálohu v prípade, že vypadne elektrina. Vedeli ste, že bez elektriny vám nepôjde ani plynový kotol ?

6.   Neplatíte za revízie kotla každý rok

Nikto vám to nepovie, ale u plynového kúrenia platíte za plyn 13 mesiacov, pretože musíte počítať s nákladmi na revíziu.

7.   Životnosť kondenzačných kotlov v dnešnej dobe je v priemere 10 rokov

Životnosť plynových kondenzačných kotlov býva asi najväčšia položka prevádzky takéhoto kúrenia. Dnes, v záujme udržateľného ekonomického rastu, sa veci vyrábajú na konkrétnu životnosť, je to zámer aby sme boli nútení stale nakupovať a držať ekonomické koleso v pohybe. Plynové kotle nie sú výnimkou.

8.   Nie ste rušení nepríjemnými zvukmi, ktoré vznikajú pri spaľovaní plynu

To je azda najhoršia nočná mora, keď Vaša kotolňa susedí so spálňou. Nočné vzdychy kotla sú často aj námetom hrôzostrašných detských predstáv.

9.   Nehrozí výbuch 

Zemný plyn je výbušná látka. O tom vedia už aj male deti. V minulosti sa stalo mnoho prípadov, kedy si plyn našiel cestu von z potrubia a zabíjal.

10. Nepotrebujete komín 

Komín si radšej postavte na krb a vychutnávajte si najdemokratickejšie teplo z ohňa. Spríjemníte si tak rodinnú pohodu.