AKO VYBRAŤ TÚ SPRÁVNU VYKUROVACIU FÓLIU A AKÚ PODLAHOVÚ KRYTINU?

Myslíte si, že podlahové kúrenie a vykurovacia fólia nie je vhodná na inštaláciu pod laminátovú plávajúcu podlahu? Môžete sa mýliť!

Pre začiatok si skontrolujte označenie krytiny (na väčšine z nich nájdete ikonku podlahového vykurovania) a potom si vyberte ten správny typ. Teplú a na dotyk príjemnú podlahu si budete užívať dlhé roky. Pri dnešných kvalitných podlahových krytinách je bezpečné a komfortné vykurovať pomocou infračerveného žiarenia vydávaného vykurovacími fóliami. Ukážeme vám, aké jednoduché je nainštalovať takýto systém vo vašej domácnosti podľa typu podlahovej krytiny.

Vykurovacia fólia pod plávajúcu podlahu: ako a kedy ju najlepšie inštalovať?

Infračervené podlahové kúrenie je najlepšie inštalovať vo fáze výstavby alebo väčšej rekonštrukcie domu. Vtedy máte najjednoduchší prístup k podlahe, na ktorú je fólia inštalovaná, a to vám umožňuje znížiť vstupné náklady.

Pri stavbe domu máte tiež možnosť inštalácie vykurovacej fólie pod poter. Toto riešenie umožňuje položiť na povrch akúkoľvek podlahovú krytinu a zároveň tvorí akumulačný systém, čo znamená, že umožňuje efektívne využívať 2. lacnejšiu tarifu. Poter absorbuje infračervené teplo a postupne ho uvoľňuje do miestnosti.

V prípade starších objektov je najlepšie naplánovať inštaláciu vykurovacej fólie v rámci rekonštrukcie miestnosti, pred položením novej plávajúcej podlahy, alebo parkiet. Ak neplánujete meniť podlahu, môžete odstrániť podlahu, namontovať kúrenie, ktoré zdvihne podlahu o necelých 7 mm a podlahu znovu položiť.

Akú vykurovaciu fóliu zvoliť pre jednotlivé typy podlahovej krytiny?

Názory, že vykurovacie fólie by sa nemali inštalovať pod plávajúcu podlahu, sú najčastejšie od ľudí, ktorí si tento systém mýlia s elektrickým podlahovým kúrením s vykurovacími rohožami. Vykurovacia fólia môže byť efektívnym zdrojom tepla v miestnostiach s rôznymi typmi podláh. Základom je však výber správneho typu vykurovacej fólie pre danú plávajúcu podlahu:

  • Laminátová podlaha. Ľudia, ktorí chcú na podlahu položiť laminátovú podlahu, si môžu vybrať najtenšie vykurovacie fólie vo verzii HD-G.
  • Drevená podlaha s perodrážkou. Tento typ podlahy si vyberajú ľudia, ktorí chcú, aby ich podlaha pripomínala tradičné parkety. Donedávna nebolo možné inštalovať vykurovacie fólie pod drevenú podlahu. To sa zmenilo po uvedení série HD-EPL vykurovacích fólií so zvýšenou pevnosťou na trh.
  • Vinylová podlaha. Tento typ podlahy je cenený pre ľahkú inštaláciu a vysokú odolnosť – takáto podlaha je tvrdšia ako laminátová. Vinylové podlahy sú však celkom cool. Tento problém vyrieši obojstranne vystužená HD-PRO vykurovacia fólia vybavená “full carbon” uhlíkovou matricou, ktorá podlahu zohrieva najrovnomernejšie.

Ďalšie príslušenstvo pre montáž vykurovacej fólie pod podlahu

Keď si chcete spočítať, koľko vás bude stáť inštalácia vykurovacej fólie pod podlahu, do nákladov treba započítať nielen samotnú fóliu zodpovedajúcich rozmerov, ale aj ďalšie položky.

Ďalšie náklady zahŕňajú: termostat, izolačnú podložku, parotesnú fóliu a príslušenstvo, ako sú vodiče, lepiace pásky a konektory. Celú zostavu materiálov si môžete zakúpiť a zadefinovať pomocou konfigurátora.

Viac informácií o montáži vykurovacej fólie pod podlahu.

Ak máte záujem o podlahové infra vykurovanie ktoré vám zabezpečí príjemné teplo domova, kontaktuje nás a dozviete sa viac o našich riešeniach.

 

Heat Decor
D1 Center, Diaľničná cesta 22B
903 01 Senec, Slovakia
tel: 0905 986 600
email: info@heatdecor.sk
www.heatdecor.sk

ESHOP VYŽIADAŤ PONUKU