ALTERNATÍVNY ZDROJ TEPLA – VYKUROVACIA FÓLIA

Veľa domácností je závislých od centrálneho zdroja tepla, teda centrálnej kotolne. V prípade nejakej poruchy, technickej poruchy alebo v dnešných časoch aj nedostatku plynu hrozí, že domácnosť zostane bez vykurovania a teda bez tepla. Ten istý problém býva aj v prechodnom období keď centrálna kotolňa ešte nie je spustená a teda domácnosti nemajú vykurovanie. 

Veľa ľudí uvažuje o prídavnom zdroji tepla ako poistke v prípade zlyhania hlavného systému. Tu nastáva problém, pretože väčšina vykurovacích systémov vyžaduje veľa zásahov do konštrukcie domu, čo môže byť pre väčšinu ľudí prekážkou.

Infrakúrenie je v tomto prípade rozumné riešenie vďaka veľkej flexibilite a jednoduchej montáži. Prečo? Vďaka nízkej výške (cca 6mm) si môžete vykurovanie nainštalovať napríklad pod plávajúcu podlahu iba do jednej izby. Ostatné izby zostanú nedotknuté a montáž jedného termostatu a plávajúcej podlahy si nevyžaduje žiadne veľké zásahy, okrem rozobratia podlahy. Okrem iného je na vykurovaciu fóli HD-PRO záruka 30 rokov, na vykurovaciu fóliu rady EPL 25 rokov, takže získate vykurovanie na celý život.

Koľko ma to bude stáť?

Všetko závisí od rozmerov izby. Ak si nie ste istí a potrebujete poradiť, najjednoduchšie je napísať nám email a poslať pôdorys a naši kolegovia vám spočítajú presné množstvo potrebného materiálu. Prípadne môžete zavolať na naše číslo zverejnené na webe, kde vám tiež ochotne poradíme s návrhom a poskytneme konzultáciu.

Ale uveďme si aj praktický príklad izby o rozmeroch 12m2. Na takúto izbu potrebujeme cca 10m2 vykurovacej fólie a jeden termostat. Náklady na svojpomocnú inštaláciu budú v rozsahu 300-360 €. K našej vykurovacej sade taktiež vždy prikladáme kompletný návod na inštaláciu. Pre zručného domáceho majstra je inštalácia podlahového kúrenia práca na 2 hodiny. Zostáva zodpovedať otázku koľko nás to bude stáť mesačne na platbách za energie? Na takúto plochu v rozsahu 5-10 € v závislosti na akú teplotu si nastavíte termostat.

ESHOP

Aké sú výhody?

Hlavnou výhodou vykurovacej fólie je, že hreje od nôh. A keď vám nie je zima na nohy, nepotrebujete miestnosť vyhrievať na vyššie teploty, takže šetríte už tým, že stačí na termostate nastaviť teplotu vzduchu 20-21 C. Ďalšou výhodou je programovateľný termostat ovládaný cez aplikáciu v telefóne. Až 30% energie dokážete ušetriť správnym nastavením termostatu s časovými oknami. Napríklad nahrejete si podlahu ráno keď vstávate do práce, počas dňa keď nie ste doma je kúrenie stlmené a teda šetrí sa energia, a večer vás bude čakať príjemne nahriata obývačka. Samozrejme, na noc sa kúrenie zase môže stlmiť.

Na čo mi je alternatívne vykurovanie?

V prvom rade poskytuje väčšiu nezávislosť a nemusíte čakať kým sa spustí kotolňa alebo centrálne vykurovanie. Ďalším dôvodom sú nízke inštalačné náklady ako aj nízke prevádzkové náklady. Po spustení centrálneho vykurovania si môžete podlahové vykurovanie pritlmiť, takže na mesačných nákladoch za energie sa vám premietne minimálne. V prípade potreby stačí vytiahnuť telefón alebo zapnúť termostat a dvomi klikmi máte v izbe príjemnú teplotu podľa vašich požiadaviek na tepelný komfort. Elektrina je energiou budúcnosti pretože sa dá vyrobiť z jadra, vetra, vody a slnka. Nie každý má možnosť nainštalovať si tepelné čerpadlo, alebo kotol na tuhé palivo alebo plyn, pretože tieto zariadenia vyžadujú veľa miesta, technickú miestnosť a komín. Vykurovacia fólia alebo rohož sa dá jednoducho zabudovať do podlahy a na stene je len jeden termostat pričom náklady si viete ustriehnuť správnym nastavením systému.

Heat Decor
www.heatdecor.sk
D1 Center, Diaľničná cesta 22B
903 01 Senec, Slovakia
tel: 0905 986 600
email: info@heatdecor.sk