Čo ak sa vykurovacia fólia pokazí ?

Ľudia sa nás často pýtajú “Čo ak sa vykurovacia fólia pokazí?“. My na to “Nepokazí! ” A oni “Čo ak aj?

Tak si to teda poďme vysvetliť. Vykurovacia infra fólia je asi tak „zložité“ zariadenie ako klasická žiarovka. S tým rozdielom, že v nej nie je použité volfrámové vlákno, ale uhlíková vrstva. Je to teda ten najjednoduchší a základý elektrický obvod. Jediný spôsob ako ju pokaziť, je preseknutie, či rozrezanie veľmi ostrým predmetom. Poškodenie od výroby sa dá veľmi ľahko odhaliť po nainštalovaní, keď sa funkčnosť preveruje meraním výkonu a vizuálnou kontrolou pomocou termo kamery. K poškodeniu tiež môže dôjsť pri aplikácii betónového poteru v prípade, že sa použijú nástroje, ktoré môžu fóliu narušiť. Preto treba vždy realizátorov poteru upozorniť na to, že majú česť s infrafóliami a ak túto technológiu nepoznajú vysvetliť im, aby nepoužívali ostré náradie a dbali na zvýšenú opatrnosť.

Ak by aj došlo k nejakému poškodeniu, neznamená to, že ste prišli o kúrenie. Naša spoločnosť štandardne navrhuje kúrenie s výkonovou rezervou pre prípad extrémneho počasia. V prípade, že sa fólia niekde prerušila pri inštalácii, kúrenie ďalej pracuje okrem prerušenej časti. Teraz sa pozrime na pár prípadov, ako by mohla byť fólia prerušená:

Prípad, ktorý vidíte na obrázku znázorňuje prerušenie na vykurovacej ploche. Čierne pásiky sú paralelne pripojené k napájaniu. Ak sa preruší, prestane kúriť. Jeden pásik predstavuje 0,6 W. To znamená, že ak prerušíte 5 pásikov, prídete o 3W z 5500W. Ak sme na prirovnanie použili žiarovku, treba tiež povedať, že takáto žiarovka by musela mať asi 10 000 vlákien. Ak by sa v nej jedno vlákno prerušilo, ani by ste to nezbadali.

Druhý prípad prerušenia je vážnejší. Ak sa preruší medená zbernica, prestane kúriť celý pás. No vďaka tomu, že sú pásy prepojené paralelne, sa tiež nič mimoriadne nestane. Akurát bude v danej časti studenšia podlaha. Predstavte si, ak by Vám praskla jedna trubka teplovodného podlahového kúrenia a porovnajte si to s predošlými situáciami.

Tieto argumenty vám samozrejme nemusia stačiť a preto ponúkame riešenie pre náročnejších. Ak by sa už akýmkoľvek spôsobom fólia poškodila a pre vás je to problém, vieme takúto poruchu odstrániť.

Pomocou presnej lokalizácie poškodeného kusu termokamerou nájdeme prerušenie a vyrežeme časť betónového poteru v danom mieste.

Nájde sa príčina a rozsah poškodenia a nefunkčná časť sa nahradí.

Všetko sa musí poriadne zaizolovať a následne sa vyrezaný kus vyplní betónom. Celý proces trvá pár hodín a nemusíte kvôli tomu vysťahovať rodinu aj s nábytkom na týždeň ako je to pri oprave teplovodného podlahového vykurovania.

Ako sami vidíte, každý problém sa dá odstrániť ak sa chce. A nakoniec to ani nemusí byť také zložité a nákladné.

ESHOP VYŽIADAŤ PONUKU