JE MOŽNÉ PRI ELEKTRICKOM KÚRENÍ DOCIELIŤ DOM S NULOVOU SPOTREBOU ENERGIE

Plánovaním domu s takmer nulovou spotrebou energie znásobíte úspory kombináciou rôznych čistých technológií, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Elektrické podlahové vykurovnie a fotovoltika sú vhodné pre takéto použitie v praxi. 

Elektrické kúrenie – kotolňa ide do múzea vykurovacej techniky

Efektívny, bezúdržbový a energeticky úsporný vykurovací systém v domácnosti bez kotla na fosílne palivo, potrubí, komína a radiátorov? Získate ho, ak si zvolíte podlahové vykurovanie na báze infračervených fólií. Náklady na materiál a inštaláciu sú nižšie ako pri akomkoľvek inom porovnateľnom riešení.

Celý systém sa nachádza ukrytý pod podlahou, čím získame viac obytného priestoru. Spolu s izoláciou nezaberá viac ako 7 milimetrov pod plávajúcou podlahou!

Rez umiestnenia jednotlivých vrstiev vykurovania infrafóliou

  1. Plávajúca podlaha.
  2. Paroizolačná fólia LDPE 0,2 mm, ktorá chráni fóliu pred vlhkosťou.
  3. Vykurovacia fólia Heat Decor
  4. Podlahová izolácia 6mm HD-XPS pod plávajúcu podlahu.
  5. Paroizolačná fólia LDPE 0,2 mm, ktorá chráni fóliu pred vlhkosťou zospodu.
  6. Podlaha / podklad

 

 

Čo s keramickými dlažbami v kúpeľni alebo v kuchyni či predsieni? Tu máte dve možnosti: môžete použiť vykurovacie rohože alebo vykurovaciu fóliu. Fólia však musíme umiestniť pod poterom. V súčasnosti sa takýmto produktom môže pochváliť iba Heat Decor. Ide o novú generáciu fólie HD-EPL vystuženú ďalšími extra odolnými vrstvami. Vzťahuje sa na ňu 25-ročná záruka. Môžete ju použiť pod poter, na ktorý potom príde dlažba. Ďalšiu novinku, najodolnejšiu vykurovaciu fóliu HD-PRO, môžete položiť pod vinylové panely SPC s hrúbkou od 5 mm a zťahuje sa na ňu 30-ročná záruka.

Bez ohľadu na typ podlahy – vykurovaciu fóliu vieme inštalovať do celého domu.

Máte obavy z cien elektriny? Úspory plynúce z nízkych nákladov na materiál a inštaláciu “zjedia” ceny elektriny až po 10-15 rokoch! Počas tejto doby musíte viaceré systémy servisovať alebo výmeniť, čo vytvára nové náklady. Medzitým vykurovanie infrafóliou funguje ďalej! Bez servisu. Jeho celkové prevádzkové náklady zostávajú nízke. Samozrejme za predpokladu, že sa postaráme o správnu tepelnú izoláciu domu, ktorá je v moderných domácnostiach štandardom.

Náklady na použitie vykurovacieho systému s vykurovacou fóliou klesnú na nulu, keď sa rozhodnete pre fotovoltiku.

Fotovoltika – krok k domu s nulovou spotrebou energie 

Správne nainštalovaná  a nastavená fotovoltika na streche domu vám môže výrazne ušetriť náklady na energie

Už niekoľko rokov u nás pozorujeme skutočný boom FV inštalácií, ktoré nám umožňujú úplne alebo čiastočne sa osamostatniť od dodávky elektriny zo siete. Okrem zníženia mesačných nákladov na prevádzku domu a získania energetickej slobody má fotovoltika ešte jednu dôležitú výhodu – umožňuje vyrábať elektrinu bez škodlivého vplyvu na životné prostredie. Predstavuje totiž čistú energiu.

Výhody kombinácie fotovoltiky s infračerveným ohrevom

Obe technológie, o ktorých sme hovorili vyššie, môžete kombinovať v prospech životného prostredia a vašej peňaženky. Elektrické podlahové kúrenie a fotovoltické panely sa navzájom dopĺňajú, čo vedie k výraznému zníženiu mesačných nákladov na prevádzku objektu.

Pri správnom výpočte a výbere fotovoltických panelov klesnú náklady na vykurovanie takmer na nulu a teplota v miestnosti zostane dostatočne vysoká. Nepochybným bonusom sa stane dosiahnutá energetická nezávislosť.

Úsporu nákladov na energie docielite spojením vykurovania fóliamia a fotovoltiky

Fotovoltika a vykurovanie domu – ako zvoliť parametre oboch inštalácií?

Pri plánovaní vykurovacieho systému s vykurovacou fóliou a fotovoltického systému v domácnosti, musíte skontrolovať celkový výkon potrebný na napájanie domu. To vám umožní navrhnúť správny počet FV panelov, ktoré poskytnú dostatok elektriny nielen na vykurovanie ale aj ďalšie elektrické zariadenia v budove.

Ak už vo vašej domácnosti funguje infračervené podlahové kúrenie, pred investíciou do fotovoltiky si zanalyzujte skutočnú spotrebu energie. Vďaka tomu viete správne posúdiť dopyt a vypočítať mesačné úspory na vykurovaní vo vykurovacej sezóne aj mimo nej.

Každý majiteľ infračerveného vykurovania Heat Decor od nás dostane technickú podporu a poradenstvo pre správny návrh a nastavenie systému. 

Fotovoltická elektráreň a infračervená fólia predstavujú perfektnú kombináciu pre domácnosti, kancelárie, obchody a sklady. Výroba elektriny v domácej FVE nevytvára emisie a nevzniká pri nej oxid uhličitý ani prach.

Dom s nulovou spotrebou energie- Zhrnutie

Heat Decor je osvedčeným dodávateľom originálnych riešení v oblasti ekologického vykurovania domov a bytov. Nájdete u nás široký výber vykurovacích fólií, ako aj infražiaričov a vykurovacích rohoží. Vykurovanie inštalujeme v rámci celého Slovenska. Sme zelená revolúcia vo vykurovacích technológiách!

V našom sortimente ponúkame aj termostaty a ďalšie príslušenstvo potrebné na vytvorenie dokonale vyváženého elektrického vykurovacieho systému. Kedykoľvek sa môžete spoľahnúť na odborné poradenstvo od našich vyškolených pracovníkov.

Ak ešte nemáte elektrické kúrenie, začnite zaslaním žiadosti o cenovú ponuku