DOM S NULOVOU SPOTREBOU ENERGIE A ELEKTRICKÉ KÚRENIE

Plánovaním domu s takmer nulovou spotrebou energie znásobíte úspory kombináciou rôznych čistých technológií, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Elektrické podlahové vykurovnie a fotovoltika sú vhodné pre takéto použitie v praxi. Za predpokladu, že sa rozhodneme pre systém, ktorého jadrom je vykurovacia fólia. Ako to funguje v praxi? Prečítajte si!

Elektrické kúrenie – kotolňa ide do múzea vykurovacej techniky

Efektívny, bezúdržbový a energeticky úsporný vykurovací systém v domácnosti bez kotla na fosílne palivo, potrubí, komína a radiátorov? Je to možné, ak namiesto klasickej inštalácie ústredného kúrenia zvolíte podlahové vykurovanie na báze infračervených fólií. Náklady na materiál a inštaláciu sú nižšie ako pri akomkoľvek inom porovnateľnom riešení.

Celý systém je ukrytý pod podlahou, čím získame viac obytného priestoru. Spolu s izoláciou nezaberá viac ako … 7 milimetrov pod plávajúcou podlahou!

  1. Plávajúca podlaha.
  2. Paroizolačná fólia LDPE 0,2 mm, ktorá chráni fóliu pred vlhkosťou.
  3. Vykurovacia fólia Heat Decor
  4. Podlahová izolácia 6mm HD-XPS pod plávajúcu podlahu.
  5. Paroizolačná fólia LDPE 0,2 mm, ktorá chráni fóliu pred vlhkosťou zospodu.
  6. Podlaha / podklad

 

 

Čo s keramickými dlažbami v kúpeľni alebo v kuchyni či predsieni? Tu sú dve možnosti: môžete použiť vykurovacie rohože alebo …  aj vykurovaciu fóliu. Fólia však musí byť umiestnená pod poterom. V súčasnosti sa takýmto produktom môže pochváliť iba Heat Decor. Ide o novú generáciu fólie HD-EPL. Je vystužená ďalšími extra odolnými vrstvami a vzťahuje sa na ňu 25-ročná záruka. Môžete ju s istotou použiť pod poter, na ktorý potom príde dlažba. Ďalšiu novinku, najodolnejšiu vykurovaciu fóliu HD-PRO, je možné položiť pod vinylové panely SPC s hrúbkou od 5 mm! Vzťahuje sa na ňu 30-ročná záruka.

Bez ohľadu na typ podlahy – vykurovaciu fóliu vieme položiť v celom dome.

Máte obavy z cien elektriny? Úspory plynúce z nízkych nákladov na materiál a inštaláciu budú “zjedené” cenami elektriny až … po 10-15 rokoch! A počas tejto doby sú už iné systémy vhodné na servis alebo výmenu, čo generuje nové náklady. Medzitým systém založený na vykurovacej fólii … funguje ďalej! Bez servisu. Jeho celkové prevádzkové náklady preto zostávajú nízke. Samozrejme za predpokladu, že sa postaráme o správnu tepelnú izoláciu domu, ktorá je v moderných domácnostiach štandardom.

Náklady na použitie vykurovacieho systému s vykurovacou fóliou klesnú na nulu, keď sa rozhodnete pre fotovoltaiku.

Fotovoltaika – elektrina zo slnka zadarmo

Už niekoľko rokov u nás pozorujeme skutočný boom FV inštalácií, ktoré nám umožňujú úplne alebo čiastočne sa osamostatniť od dodávky elektriny zo siete. Okrem zníženia mesačných nákladov na prevádzku domu a získania energetickej slobody má fotovoltika ešte jednu dôležitú výhodu – umožňuje vyrábať elektrinu bez škodlivého vplyvu na životné prostredie. Je to čistá energia.

Výhody kombinácie fotovoltaiky s infračerveným ohrevom

Obe technológie, o ktorých sme hovorili vyššie, môžete kombinovať v prospech životného prostredia a vašej peňaženky. Elektrické podlahové kúrenie a fotovoltaické panely sa navzájom dopĺňajú, čo vedie k výraznému zníženiu mesačných nákladov na prevádzku objektu.

Pri správnom výpočte a výbere fotovoltických panelov klesnú náklady na vykurovanie takmer na nulu a teplota v miestnosti zostane dostatočne vysoká. Nepochybným bonusom je energetická nezávislosť, ktorú je možné týmto spôsobom dosiahnuť.

Fotovoltika a vykurovanie domu – ako zvoliť parametre oboch inštalácií?

Pri plánovaní vykurovacieho systému s vykurovacou fóliou a fotovoltického systému v domácnosti je potrebné skontrolovať celkový výkon potrebný na napájanie domu. To vám umožní navrhnúť správny počet FV panelov, ktoré poskytnú dostatok elektriny nielen na vykurovanie ale aj ďalšie elektrické zariadenia v budove.

Ak už vo vašej domácnosti funguje infračervené podlahové kúrenie, pred investíciou do fotovoltiky si zanalyzujte skutočnú spotrebu energie. Vďaka tomu viete správne posúdiť dopyt a vypočítať mesačné úspory na vykurovaní vo vykurovacej sezóne aj mimo nej.

V prípade pochybností dostane každý majiteľ infračerveného vykurovania Heat Decor od nás technickú podporu a poradenstvo, aby bol systém navrhnutý správne.

Fotovoltická elektráreň a infračervená fólia sú perfektnou kombináciou pre domácnosti a priestory ako sú kancelárie, obchody a sklady. Výroba elektriny v domácej FVE je bezemisná – nevzniká pri nej oxid uhličitý ani prach.

Infrakúrenie, inteligentná regulácia teploty – pozrite si našu ponuku

Heat Decor je osvedčeným dodávateľom originálnych riešení v oblasti ekologického vykurovania domov a bytov. Ponúkame široký výber vykurovacích fólií, ako aj infražiaričov a vykurovacích rohoží. Ponúkame aj montáž v rámci celého Slovenska. Sme zelená revolúcia vo vykurovacích technológiách!

V našom sortimente nájdete aj termostaty a ďalšie príslušenstvo potrebné na vytvorenie dokonale vyváženého elektrického vykurovacieho systému. Kedykoľvek sa môžete spoľahnúť na odborné poradenstvo od našich vyškolených pracovníkov.

Ak ešte nemáte elektrické kúrenie, začnite zaslaním žiadosti o cenovú ponuku

Analytics by Conversios