ELEKTRICKÉ PODLAHOVÉ VYKUROVANIE DOMU 100M2 – NA AKÉ NÁKLADY SA PRIPRAVIT?

Plánujete stavbu vlastného domu a vyberáte to správne riešenie? Je to tiež čas, kedy si robíte presné prepočty a kontrolujete, ktoré systémy vychádzajú finančne prijateľnejšie.

Chcete vedieť presne, aké sú náklady na elektrické podlahové vykurovanie 100 m2 domu? Povieme Vám všetko, čo potrebujete vedieť.

Aké faktory ovplyvňujú náklady na elektrické vykurovanie domu 100 m2

Veľkosť každej miestnosti je dôležitá pri kalkulácii inštalačných nákladov, no nie je to jediný faktor, ktorý treba zvážiť. Parametre a typ vykurovacích fólií ovplyvňujú to, koľko vás vo finále bude stáť 100 m2 podlahového elektrického vykurovania. Podľa potreby si môžete zvoliť aj šírky vykurovacích fólií no tiež menovitý výkon. To sa premietne do dimenzovania hlavného ističa.

Výška účtov za elektrinu závisí hlavne od konštrukcie a technického stavu budovy.

Viac energie sa spotrebuje na vykurovanie vysokých miestností s veľkým počtom okien, na druhej strane práve v takýchto miestnostiach sa elektrické vykurovanie fóliou ukazuje ako efektívnejšie. Tradičné konvekčné vykurovanie spôsobuje, že teplý vzduch sa hromadí pod stropom, zatiaľ čo pri podlahe je chladný.

Vykurovacie fólie ihneď po zapnutí rovnomerne nahrievajú všetky predmety v miestnosti vrátane ľudí, následne akumulované teplo vracajú späť steny, podlahy a stropy.

Ako optimalizovať náklady na elektrické vykurovanie domu 100 m2?

Vykurovanie vášho domova elektrickými vykurovacími rohožami a vykurovacími fóliami bude efektívne a energeticky úsporné len vtedy, ak si dáte pozor na správny návrh a realizáciu inštalácie. V prvom rade prispôsobte veľkosť vykurovacej rohože a vykurovacej fólie veľkosti miestnosti. Vykurovaciu fóliu môžete umiestniť pod laminátové podlahy, drevo, pod poter alebo za sadrokartón na stenách, v stropoch. Vykurovacia rohož sa montuje len na podlahu a priamo pod dlažbu.

Do väčších kúpeľní si môžete vybrať vykurovacie rohože na plochu až 12 m2, pripravené na svojpomocnú montáž, bez nutnosti úpravy vykurovacích káblov. Pre menšie kúpeľne sú dostupné rohože  2-6 m2.

V prípade elektrického podlahového vykurovania domu 100 m2 sa náklady odvíjajú aj od spôsobu inštalácie vykurovacích fólií a rohoží. Správna izolácia zabráni zbytočným tepelným stratám.

Vypočítajte si náklady na elektrické kúrenie pre dom 100 m2

Uveďme si vzorový príklad, koľko zaplatíte za elektrické podlahové vykurovanie 100 m2 domu. Prepočet nájdete v tabuľke nižšie.

Celková ročná spotreba štandardne zatepleného domu sa udáva v kWh. Čím lepšie je daný dom zateplený a čím je úspornejší, tým je toto číslo nižšie.  V rozpise materiálu sú uvedené jednotlivé komponenty vykurovacieho systému spolu s prácou.

Ak plánujete aj inštaláciu fotovoltiky, je potrebné poradiť sa s realizačnou firmou o vhodnom výkone ktorý je možné nainštalovať tak, aby Vám pokryl väčšinu nákladov na vykurovanie a ohrev teplej vody.

TABUĽKA SPOTREBY A CENOVÁ PONUKA:

Šetrite, zatiaľ čo iní platia stále viac. Stavte na fotovoltiku a nebojte sa o ceny elektriny!

Elektrické infračervené vykurovanie sa považuje za ekonomické predovšetkým kvôli nízkym nákladom na montáž, ako aj nulovým nákladom na údržbu a opravy. Ako je to s prevádzkovými nákladmi? Samozrejme že závisia od aktuálnych cien elektrickej energie.

Ceny energií rastú a preto je vhodné zvážiť, či nie je vhodný čas investovať do energie získanej zo slnečného žiarenia. Elektrinu vyrobenú fotovoltaickými panelmi využijete aj na napájanie elektrického podlahového kúrenia. Postaráte sa tak o svoj rozpočet a zároveň aj o životné prostredie! Kombinácia fotovoltiky a elektrického podlahového vykurovania predstavuje bezpečný, bezúdržbový systém s nulovými emisiami.

Vyberte si moderné elektrické vykurovanie domácnosti a vďaka inteligentným termostatom  a fotovoltike majte pod kontrolou svoje účty za spotrebovanú elektrickú energiu!

VYŽIADAŤ PONUKU