ELEKTRICKÉ PODLAHOVÉ VYKUROVANIE V KÚPEĽNI

Kúpeľňa sa stáva nielen funkčným priestorom, kde sa v nej ráno chystáme do práce, upravujeme svoj zovňajšok. Večer sa vraciame, aby sme v nej zmyli celodenné napätie a v zime sa zohriali. Je to najmä priestor, v ktorom o to viac túžime po príjemnom vyhriatom mieste na relax. Preto je teplo predovšetkým v kúpeľni nesmierne dôležité. Chladná nevyhrievaná podlaha býva zdrojom rôznych ochorení a narúša náš imunitný systém. Kto by chcel vyjsť z vane a cítiť chlad? Pozrime sa preto, aký systém si môžeme zvoliť a docieliť tak tepelný komfort.

V prípade, že idete rekonštruovať kúpeľňu alebo plánujete novú, je dobré si každý zásah premyslieť vopred, pretože aj podlahové vykurovanie má svoje technické zásady.

Najideálnejšou voľbou sú buď vykurovacie fólie do poteru alebo vykurovacie rohože pod dlažbu, aj pre ich nízke náklady a konštrukčnú výšku, jednoduchú inštaláciu, bezpečnosť a bezúdržbovosť.

VYKUROVACIE FÓLIE DO POTERU

Nesmieme zabúdať, že vykurovacie fólie Heat Decor (série G a HD-EPL) môžeme používať v mokrom procese len ak sa jedná o poter a neinštalujú sa v zóne 0 pod vaňu a sprchový kút. Poter o hrúbke 5 cm začína uvolňovať teplo po cca 15 minútach vďaka celoplošnej technológii, vďaka ktorej nastáva rovnomerný rozklad tepla. Ak si zvolíte podlahovú vrstvu z anhydritu alebo betónu, ktorá tvorí akumulačnú vrstvu, nebudete tak cítiť teplotné výkyvy na podlahe. Vyschnutá vrstva poteru musí byť ošetrená hydroizoláciou a až potom sa aplikuje vrchná podlahová krytina. Šírka dostupných vykurovacích fólií Heat Decor je 0,25cm, 0,50cm a 1m. 

Schému vykurovacej fólie Heat Decor do poteru si môžete pozrieť aj v článku:

https://heatdecor.sk/novinky/vykurovacia-folia-pod-poterom/

VYKUROVACIE ROHOŽE POD DLAŽBU

Použitie elektrickej rohože býva najčastejšie v kúpeľniach alebo WC. Ak sa rozhodnete použiť vykurovaciu rohož priamo pod dlažbu, napr. kvôli stavebnej výške, odporúčame ju zatrieť priamo do stavebného lepidla. V žiadnom prípade ju neinštalujte v suchých procesoch pod plávajúcu podlahu, keďže výhrevný vodič musí byť obalený v materáli, ktorý odvádza teplo. Základom konštrukcie vykurovacích rohoží je mriežka zo sklených vlákien, pokrytá výhrevným vodičom, ktorý je pokrytý teflónom a tak nahrieva dlažbu, ktorá odovzdáva teplo okoliu. Šírka rohože je 0,50 m. Odporúčame na ňu použiť keramickú dlažbu, gres alebo kameň.

Schému vykurovacej rohože Heat Decor pod dlažbu si môžete pozrieť aj v článku:

https://heatdecor.sk/novinky/vykurovacia-rohoz-pod-dlazbu/

Moderné a energeticky úsporné vykurovacie systémy Heat Decor tou správnou voľbou pri riešení elektrického podlahového vykurovania vašej štýlovej kúpeľne. Aj menej otužilí ocenia kvalitné vykurovanie, ktoré bude možné spustiť s moderným termostatom kedykoľvek potrebujete.

ESHOP VYŽIADAŤ PONUKU