PRÍSLUŠENSTVO, KTORÉ POTREBUJETE K INŠTALÁCII VYKUROVACEJ FÓLIE HEAT DECOR

Aj vy plánujete zmeniť či vylepšiť svoje bývanie? Pohodlie v dome či byte je na nezaplatenie a leto je najlepším obdobím na rekonštrukciu či nové zmeny. Teplo, slnko, čerstvá energia a nadšenie do práce je ideálna “sada” pre modernizáciu bývania a inštaláciu vykurovacej fólie.  Doprajte si slnko vo vašej podlahe aj v chladnejších dňoch. 

Možno máte v pláne dokončenie stavby, zmeniť vykurovací systém domu či bytu, alebo sa chcete zbaviť radiátora, komína, kotla… Vezmite veci do vlastných rúk a nahraďte starý vykurovací systém moderným ekologickejším vykurovaním! A ako na to? Jednoducho sa do toho pustite! V prvom rade nasmerujte oči smerom k skúseným odborníkom, ktorí sú s inštaláciou elektrického vykurovania “ako doma” a nainštalovali už mnoho vykurovacích fólií. V Heat Decor sa zaoberáme nielen produkciou, predajom a montážou vykurovacích fólií, ale sa aj veľmi radi podelíme s vedomosťami a skúsenosťami. 

Pre tých, ktorí si chcú nainštalovať infra podlahové vykurovanie sami, ponúkame nákupný zoznam obsahujúci potrebný materiál, nástroje aj špeciálne inštalačné sady.

Inštalačná krabica a napájacie káble

Pred inštaláciou infra vykurovacej fólie sa musíte držať projektu. Vyberte vhodné miesto na inštalačnú krabicu a snímač teploty podlahy a napájacie káble. Dôležitým aspektom je tiež vhodná výška umiestnenia krabičky cca 1,2 m (ako sú vypínače na svetlá). Osobná konzultácia a správna príprava pred inštaláciou vykurovacej fólie sú zárukou vašej maximálnej spokojnosti.

Paroizolačná fólia

Len čo už máte pripravenú inštalačnú krabicu na termostat, môžete pokračovať s čistením povrchu, na ktorý rozložíme paroizolačnú fóliu a tepelno-izolačnú podložku. Paroizolácia má veľký význam v ochrane pred vlhkosťou. 

Izolačné a samolepiace pásky

Paroizolačnú fóliu rozložíme na celú podlahu v miestnosti tak, aby odstávala cca 10 cm na stenu. Jednotlivé pásy  spojte samolepiacou páskou.

Tepelno-izolačná podložka

Veľmi dôležitým prvkom, ktorý musí byť pod vykurovacím systémom je tepelno-izolačná podložka a jej minimálna hrúbka je 5 mm. veľký význam v tepelnej izolácii podláh a tlmí zvuky chôdze (dôležitý aspekt v bytoch). Zároveň upraví drobné nerovnosti podlahy. Pripomíname, že tepelno-izolačná podložka sa umiestňuje len pod plávajúce laminátové podlahy. Pod vinylové SPC dávame už extrudovaný polystyrén HD-XPS 300. 

Vykurovacia fólia Heat Decor

Na takto pripravenú podložku môžeme rozložiť infra vykurovaciu fóliu Heat Decor a pamätajte:

 • Vykurovaciu fóliu ukladáme na vzdialenosť od steny min. 5 cm a vzdialenosťou medzi pásmi od 0,5 cm do 1cm.
 • Fóliu striháme podľa požadovaných rozmerov, ale len na miestach na tento účel určený (miesto je označené prerušovanou líniou a nožnicovým symbolom) – precíznosť má v tomto prípade dosť veľký význam.
 • Nesmiete strihať fóliu na jej čiernom poli (je to matrica s uhlíkovou pastou).
 • Fóliu zlepíme spolu s tepelno-izolačnou podložkou pomocou samolepiacej pásky.

Spôsob uloženia fólie si môžete pozrieť vo videu.

Konektory a samovulkanizačné pásky

Ak je už vykurovacia fólia rozložená po celej ploche, môžeme vykonať elektrické pripojenie. Na tento účel budeme potrebovať:

Pri inštalácii snímača teploty podlahy pamätajte na jeho správnu polohu – nesmie vyčnievať nad úrovňou tepelno -izolačnej podložky a mal by byť priamo pod vykurovacou matricou vykurovacej fólie. Podrobnosti nájdete v návode. Po vykonaní kontroly, či vykurovacia fólia funguje správne v konečnej fáze, rozložíme paroizolačnú fóliu po celom povrchu miestnosti. Všetko zalepíme izolačnou páskou a na tak pripravený povrch môžeme položiť plávajúcu podlahu. 

Pamätajte, že pripojenie vykurovacieho okruhu k napájaniu a finálny test vykurovacieho systému môže urobiť iba elektrikár s vyhláškou. Ide aj o uznanie záruky a prípadnej reklamácie, no hlavne bezpečnosť používania na ďalšie roky. Inštaláciu vykurovacej fólie si môže prakticky urobiť každý sám. Pripojenie k napájaniu a finálnu kontrolu musí vykonať elektrikár.

NÁKUPNÝ ZOZNAM

Na záver budete potrebovať nižšie uvedené materiály a nástroje, aby ste vykonali správnu inštaláciu vykurovacej fólie:

 1. Vykurovacia fólia Heat Decor
 2. Inštalačné krabice a napájacie káble 
 3. Konektory a samovulkanizačná páska
 4. Tepelno -izolačná podložka
 5. Paroizolačná fólia
 6. Samolepiace pásky
 7. Elektrické napájacie káble
 8. Lisovacie kliešte
 9. Termostat (dôležitý na reguláciu podlahového vykurovania)

V Heat Decor sa okrem produkcie a predaja vykurovacej fólie venujeme aj inštalácii vykurovacích fólií u našich klientov. 

Zdieľame naše skúsenosti spolu s vami, aby bol váš život komfortnejší a budúcnosť našej Zemi zelenšia.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontakovať na:  info@heatdecor.sk

HEAT DECOR = ZELENÁ ENERGIA

ESHOP