Rebríkový radiátor – správne riešenie pre vašu kúpeľňu

radiátor vám vyhreje kúpeľňu

Kúpeľňa by mala byť  podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) s teplotou okolo 24 stupňov najteplejšou miestnosťou vo vašej domácnosti. Docieliť ju viete kombináciou elektrického podlahového vykurovania a  rebríkového radiátora.

Elektrické podlahové vykurovanie – ideálny a úsporný zdroj tepla

Kúpeľňa je miestnosť, kde najčastejšie chodíme bosí, preto by podlaha v nej mala byť príjemne teplá. Zabezpečia vám ju rýchlo a jednoducho vykurovacie fólie. Elektrické podlahové vykurovanie fóliou má rýchlu a jednoduchú inštaláciu, ktorú zvládnete urobiť aj svojpomocne. Vykurovanie do celého domu máte hotové za jeden deň. Jeho realizácia je asi o 60% lacnejšie ako pri plynovom podlahovom vykurovaní a minimálne 3-krát lacnejšie ako pri teplovodnom kúrení. Medzi výhody vykurovania patrí bezúdržbovosť, keďže nemusíte platiť revízie a ročný servis, úsporná prevádzka a rýchly nábeh i nízka stavebná výška. Navyše nečakajú vás žiadne búracie práce či stavebné úpravy ako pri teplovodnom podlahovom vykurovaní, keďže naše fólie potrebujú pri inštalácii pod poter 2 mm a 7 mm pri aplikácii pod plávajúcu podlahu. Ak rekonštruujte kúpeľňu a neplánujete robiť vykurovanie pod poter, najvhodnejším riešením je potom vykurovacia rohož, ktorá sa zatiera priamo do lepidla pod dlažbu.

Vykurovacia rohož v kúpeľni.

Mokré uteráky sú minulosťou vďaka rebríkovému radiátoru

Aj keď máte podlahové vykurovanie, s mokrými uterákmi či vlhkým županom si neporadí a potrebujete ich niekde zavesiť a vysušiť. Infrapanely na to nie sú vhodné, pretože nie je možné ich prekrývať kvôli prehriatiu. Rebríkový radiátor, kde je teplonosným médiom voda, predstavuje ideálne riešenie, pretože si tam vie odložiť veci na sušenie celá rodina.  Je vhodný do novostavieb i starších nehnuteľností a nezávislý od centrálneho vykurovacieho systému. Želanú teplotu si viete prostredníctvom termostatu nastaviť samostatne. Nezaberá veľa miesta a viete ho použiť na sušenie oblečenia či uterákov. Pripája sa ku klasickej elektrickej zásuvke a montáž zvládne každý aj sám.  Nájdete ho v našom eshope v rôznych šírkach, dĺžkach i výkonoch v čiernej a bielej farbe v klasických aj v dizajnových modeloch.

„Odporúčam sa riadiť pravidlom, že na 1m2 plochy potrebujete výkon 80-90 Wattov. Dôležitú úlohu tiež zohráva materiál, z ktorého je radiátor vyrobený. Z hľadiska úspory energií sú lepšie klasické lakované “rebríky”, ktoré majú v porovnaní s chrómovanými rovnakú výhrevnosť aj pri menšej veľkosti,“ vysvetlil technický riaditeľ spoločnosti Trivolt s.r.o. Peter Brieška

 

Štatisticky, až 90 % rebríkových radiátorov nepotrebuje žiadne opravy alebo veľkú údržbu počas prvých 5 – 7 rokov používania, čo z nich robí dlhodobú investíciu. Elektrický rebríkový radiátor v kúpeľni je nielen praktickým, ale aj efektívnym a estetickým riešením pre moderné domácnosti. Vyberte si ten správny pre vás.

Trivolt s.r.o.
www.heatdecor.sk
D1 Center, Diaľničná cesta 22B903 01 Senec, Slovakia
tel: 0905 986 600
email: info@heatdecor.sk

20 %
138.72  s DPH
20 %
127.20  s DPH
20 %
132.00  s DPH
20 %
138.72  s DPH
20 %
127.20  s DPH
20 %
132.00  s DPH
20 %
132.00  s DPH
20 %
142.80  s DPH