VPLYV INFRAČERVENÉHO VYKUROVANIA NA VAŠE ZDRAVIE

Infračervené vykurovanie Heat Decor vo vašich domovoch je investícia, ktorá určite stojí za to. Prečo? Pre ekologické, zdravotné a ekonomické dôvody. Všetky tieto pozitívne aspekty pociťujeme v každodennom živote.

Ako už viete, slnko je najväčším zdrojom energie, ktoré dodáva vášmu organizmu vitamíny a pozitívne vplýva na váš metabolizmus a to ako sa cítite. V závislosti od vlnovej dĺžky rozlišujeme ultrafialové žiarenie, viditeľné žiarenie a infračervené žiarenie.

Infračervené žiarenie = Energia života

Infračervené žiarenie a vykurovanie – aký vplyv má na vaše zdravie? Je sa skutočne čoho obávať?

Infračervené žiarenie preniká do hlbokých vrstiev dermis cez ktoré zahrieva vaše telo. Pokožka sa tak zahrieva, vaše krvné cievy sa rozširujú a stimuluje sa tak krvný obeh a metabolizmus. Zlepšuje sa tak lymfatická cirkulácia a krvný obeh, vďaka čomu sa zlepšuje prísun výživných látok do vášho tela a podporuje tak imunitný systém človeka.

Prenikanie infračerveného žiarenia do ľudského tkaniva – kože:

A: Epidermis/Pokožka

B: Dermis/Zamša

C: Podkožné tkanivo

 1. Infra červené žiarenie
 2. Pór vlasu
 3. Povrch pokožky
 4. Povrch zamši s papilami
 5. Mazová žľaza
 6. Molekuly vody
 7. Cibuľka vlasu
 8. Cievy
 9. Tukové tkanivo

Aký ďalší vplyv má infračerveného vykurovania na váš organizmus?

 • Miestnosti môžete vetrať bez toho, aby ste sa museli obávať, že priestor bude studený. Vďaka teplotným senzorom, ktoré zabezpečujú, aby sa podlaha neprekurovala môžete takéto moderné elektrické vykurovanie regulovať presnejšie a rýchlejšie – oproti konvenčnému vykurovaciemu systému.
 • Osoby trpiace alergiami sa cítia obzvlášť pohodlne v miestnostiach, ktoré sú vykurované týmto infračerveným žiarením, pretože nedochádza k vysušovaniu vzduchu a cirkulácii prachu. Absencia vírenia vzduchu má pozitívny vplyv na reumatické choroby, bolesti chrbtice a artritídu.
 • Infračervené kúrenie zabraňuje plesniam, ktoré sú dôvodom pre šírenie zdravotných problémov: bolesť hlavy, respiračné ochorenia, podráždenie slizníc a hrdla, ekzém.
 • Podlahové vykurovanie nespôsobuje ani vznik kŕčových žíl – rovnomerné šírenie tepla po miestnosti je prevenciou chronických ochorení kĺbov. Dbajte len na správnu teplotu – maximálne 28 °C pre podlahové krytiny a 34 °C v prípade dlažby.
 • Uvoľňuje svalové tkanivá a má analgetický účinok.
 • Priaznivo ovplyvňuje rovnováhu vody a elektrolytov.
 • Podporuje proces obnovy buniek.
 • Predchádza vírusovým ochoreniam a iným typom prechladnutia.
 • Znižuje nervovú excitabilitu, má upokojujúci účinok alebo odstaňuje bolesť svalov.
 • Redukuje tukové tkanivo zrýchlením metabolizbu v exponovanej oblasti.
 • Podporuje chudnutie a redukciu celulitídy.
 • Lieči úrazy a poranenia.
 • Rehabilitácia a regenerácia svalových tkanív, ktoré pomáhajú hlavne športovcom.

Infračervené vykurovanie Heat Decor (infra vykurovacia fólia séria G a infra vykurovacia fólia HD-EPL) nie je pre vaše zdravie nebezpečné, pretože žiarenie je podobné ako žiarenie emitované slnkom, vďaka čomu sa cítite príjemne napr. v jesennom období. Okrem pohodlia teplej podlahy, za ktorú môže technológia infračerveného ohrevu v našich fóliách, poskytuje použite vykurovacej fólie Heat Decor množstvo pozitívnych zdravotných vlastností (ako sme už spomínali vyššie). Zároveň podstatnou výhodou je jednoduchá inštalácia, ktorú zvládnete so správnym príslušenstvom aj sami.

V prípade, že si chcete vybrať infra vykurovacie fólie Heat Decor alebo vedieť cenu investície, tak nám napíšte na: info@heatdecor.sk a my vám radi poradíme. Okrem poradenstva a predaja máme v ponuke inštaláciu vykurovacej fólie v rámci celého Slovenska.

ESHOP VYŽIADAŤ PONUKU