Vykurovacia fólia pod plávajúcou podlahou

Tento spôsob podlahového vykurovania s fóliou Heat Decor priamo pod plávajúcou podlahou umožňuje rýchle ohriatie celej obývateľnej plochy, energeticky úsporné udržanie predvolenej teploty ako aj jednoduchú a rýchlu reguláciu. Fólia Heat Decor pracuje na báze infračerveného žiarenia, ktoré pozitívne stimuluje funkcie ľudského organizmu. Naviac, pri tomto vykurovaní nedochádza k neželanej cirkulácii teplého vzduchu a prachu, čo ocenia najmä alergici. Tým, že infravlny pôsobia priamo na predmety aj na steny, má pozitívny vplyv na murivo a pôsobí protiplesňovo. Infrafólie nevyužívajú ako transportné médium vzduch takže nedochádza pri ohreve k zbytočným stratám.

Ako nainštalovať vykurovaciu fóliu pod plávajúcu podlahu

Jednotlivé vrstvy a potrebné materiály sú znázornené na priečnom reze. Stavebná výška takejto inštalácie je iba 5,5 mm.

 

1. Plávajúca podlaha alebo Vynil – vrchná podlahová krytina s dekoratívnou a ochrannou funkciou, ktorá spĺňa príslušné normy odolnosti proti oderu. Bežne sa používajú hlavne laminátové podlahy, pokiaľ sa jedná o vynil, musí mať hrúbku aspoň 8 milimetrov, tak aby na spodu bola nosná doska HDF so zámklovým spojom.

2. Paroizolačná fólia – LDPE parozábrana o hrúbke 0,2 mm chráni vykurovaciu fóliu pred poškodením v dôsledku trenia, počas rozťahovania a zmrštovania podlahových panelov. Parozábrana tiež chráni vykurovací systém pred náhodnými udalosťami ako je zatiatie vodou alebo inými tekutinami.

3. Vykurovacia fólia Heat Decor – Infračervená vykurovacia fólia Heat Decor je zdrojom tepla pri podlahovom vykurovaní. Vykurovaciu fóliu pripájame do obvodu pomocou konektorov, do ktorých sú zalisované elektrické vodiče. Vykurovaciu fóliu riadi elektronický termostat, ktorý obdsahuje snímač teploty podlahy / fólie a takisto snímač teploty vzduchu.

4. Izolačná podložka Heat Decor – slúži ako tepelná izolácia pretože vykurovacia fólia vyžaruje teplo v dvoch smeroch. Izolačná podložka Heat Decor vyrovnáva drobné nerovnosti podlahy a zároveň slúži ako kročajová izolácia. Do izolačnej podložky sa takisto vyrežú prívodné cestičky pre káble a miesta pre konektory so samovulkanizačnou páskou. Vodiče, konektory ako aj vulkanizačná páska budú zapracované do izolačnej podložky tak, aby vznikla rovná plocha pre položenie plávajúcej podlahy.

5. Paroizolačná fólia – LDPE 0,2 mm spodná vrstva. Plní funkciu parozábrany zo spodnej strany. Chráni izolačnú podložku, vykurovaciu fóliu ako aj samotnú plávajúcu podlahu pred prípadnou vlhkosťou prenikajúcou z poteru prípadne zo stien.

6. Podlaha – nosný konštrukčný prvok na ktorom je uložený vykurovací systém. Môže to byť drevená konštrukcia, OSB doska, alebo betónový poter.

VÝHODY PODLAHOVÉHO VYKUROVANIA PRIAMO POD PLÁVAJÚCOU PODLAHOU

  • nízke prevádzkové náklady
  • nízke investičné náklady v porovnaní s inými vykurovacími systémami
  • bezporuchovosť a bezpečnosť použitia
  • rýchla a jednoduchá montáž
  • plošné vykurovanie pracujúce na nízkych teplotách
  • presná regulácia teploty v miestnosti vo vybranom čase
  • po nastavení termostatu je vykurovací systém bezúdržbový
ESHOP VYŽIADAŤ PONUKU