Vykurovacia fólia pod poterom

Tento spôsob podlahového vykurovania s fóliou Heat Decor zaliatou v poteri vytvorí akumulačný typ kúrenia. Nábeh vykurovacieho systému je prakticky okamžitý a poter o hrúbke 5 cm začína hriať už cca po 15 minútach. Vďaka celoplošnej technológii a rovnomernému rozkladu tepla po celej izbe je vykurovací systém Heat Decor plnohodnotnou náhradou napríklad vodného podlahového kúrenia. Podlahová vrstva /Anhydrit alebo betón/ zároveň tvorí akumulačnú vrstvu, vďaka ktorej nebudete cítiť teplotné výkyvy na podlahe. Vďaka kvalitným a inteligentným termostatom dosiahnete rovnomernú teplotu podlahy a omnoho rýchlejšiu ako aj presnejšiu reguláciu ako napríklad pri vodnej podlahovke. Pri inštalácii vykurovacej fólie Heat Decor do poteru máte slobodu výberu vrchnej podlahovej krytiny. Vykurovacia fólia je chránená a uložená pod poterom, a vykurovanie Vám zabezpečuje prakticky celá podlahová plocha. Takže je jedno či si zvolíte keramickú dlažbu, laminátové podlahy alebo vynil, je to len na Vás.

Ako nainštalovať vykurovaciu fóliu pod poter

Jednotlivé vrstvy a potrebné materiály sú znázornené na priečnom reze. Stavebná výška takejto inštalácie je iba 1 mm.

 

1. Keramická dlažba, gres, plávajúca podlaha alebo Vynil – vrchná podlahová krytina s dekoratívnou a ochrannou funkciou, ktorá spĺňa príslušné normy odolnosti proti oderu.

2. Flexibilné lepidlo – Lepidlo na lepenie podlahových krytín plniace väzobné, pevnostné a elastické nároky. Na podlahové vykurovanie sa odporúča použiť lepidlá minimálne v triede C2S1.

3. Penetračná vrstva – Penetračný náter ktorý sa používa na obmedzenie nasiakavosti poteru a zvýšenie priľnavosti inštalovaných podlahových krytín.

4. Cementový poter alebo anhydrit – podlahový poter ktorý tvorí nosnú plochu pod finálnu nášľapnú vrstvu. Zároveň slúži ako akumulačná vrstva a zabezpečuje rovnomerný rozklad tepla z vykurovacej fólie. Hrúbka poteru sa prispôsobí navrhnutému zaťaženiu. Odporúčaná minimálna hrúbka poteru v obytných miestnostiach je 5 cm. V garážach alebo na viac zaťažovaných plochách môže byť hrúbka poteru väčšia.

5. Paroizolačná fólia 0,3 mm – Paroizolačná fólia o hrúbke min 0,3 mm je hlavná vrstva ktorá chráni celý systém podlahového vykurovania Heat Decor pred účinkami vlhkosti a vody. Paroizolačná fólia musí tvoriť súvislú kryciu vrstvu po celom povrchu podlahy. Takisto musí byť odolná voči mechanickému poškodeniu. Do vaničky vytvorenej z paroizolácie 0,3 mm sa následne nalieva anhydritový alebo cementový poter.

6. Uzemňovacia mriežka – Mriežka z nehrdzavejúcej ocele Heat Decor o hrúbke 0,12 mm slúži na uzemnenie elektrickej inštalácie. Pomocou inštalačného konektora sa sieťka pripojí na zelenožltý uzemňovací vodič a tak plní ochrannú funkciu. Pre zvýšenie bezpečnosti vykurovacieho systému je možné nainštalovať uzemňovaciu sieťku v celom obytnom priestore. V prípade kúpelne a vlhkých priestorov je prítomnosť uzemňovacej sieťky nutná. Každý vykurovací okruh má byť pripojený na kombinovaný prúdový chránič / istič s rozdielovým prúdom 30 mA.

7. Paroizolačná fólia 0,3 mm – Paroizolačná fólia LDPE o hrúbke min 0,3 mm plní ochrannú funkciu vykurovacej fólie pred mechanický poškodením vplyvom rozťažnosti uzemňovacej sieťky.

8. Vykurovacia fólia Heat Decor – Uhlíková vykurovacia fólia Heat Decor je zdroj tepla ktorý emituje dlhovlnné infračervené žiarenie. Vykurovaciu fóliu pripájame do elektrického obvodu pomocou inštalačných konektorov, do ktorých sa zalisujú vodiče. Vykurovaciu fóliu riadi elektronický termostat ktorý obsahuje snímač teploty podlahy ako aj snímač teploty vzduchu.

9. Paroizolačná fólia 0,2mmParoizolačná fólia LDPE o hrúbke min 0,2mm plní ochrannú funkciu vykurovacej fólie zo spodnej strany. Chráni vykurovaciu fóliu pred prípadnou vlhkosťou prenikajúcou zo spodnej strany.

10. Tepelná izolácia z podlahového polystyrénu – Expandovaný / extrudovaný polystyrén zohráva dôležitú úlohu pri izolácii stavieb. Pri navrhovaní zateplenia nehnuteľnosti netreba podceňovať podlahové zateplenie a zateplenie základov. Cez podlahu môže uniknúť až 20% tepla, a podľa zateplenia podlahy sa vyberá celkový výkon vykurovacej fólie resp. celkový vykurovací výkon. Kvalitné zateplenie má takisto vplyv na celkové náklady na vykurovanie.

11. Základová doska – Základová doska alebo nosná konštrukcia podlahy. Súčasťou základovej dosky je aj hydroizolácia.

12. Dilatačný pás – Slúži pre oddelenie vrstvy poteru od steny, aby sa vplyvom tepelnej rozťažnosti poteru zabránilo prípadnému praskaniu a poškodeniu. Dilatačný pás má väčšinou hrúbku 5 mm. Pre detailné informácie sa obráťte na svojho projektanta prípadne firmu zabezpečujúcu pokládku poteru.

VÝHODY PODLAHOVÉHO VYKUROVANIA POD POTEROM

  • rýchly efekt a nábeh kúrenia
  • nízke investičné náklady v porovnaní s inými vykurovacími systémami
  • bezporuchovosť a bezúdržbovosť
  • rýchla a jednoduchá montáž
  • plošné vykurovanie pracujúce na nízkych teplotách
  • presná regulácia teploty v miestnosti vo vybranom čase
  • možnosť inštalácie ľubovoľnej podlahovej krytiny – dlažba, laminátová podlaha, vynil…
ESHOP VYŽIADAŤ PONUKU