Vykurovacia rohož pod dlažbu HD-MAT

Vykurovacia rohož pod dlažbu je najčastejším typom podlahového vykurovania používaným v kúpeľniach, toaletách, chodbách alebo kuchyniach. Vykurovacie rohože používame na miestach, kde chceme dosiahnuť efekt teplej podlahy alebo tepelnej pohody v miestnosti. Technológia vykurovania založená na odporovom vykurovaní je známa už mnoho rokov. Je veľmi populárna kvôli dlhej životnosti vykurovacieho systému, dostupnej cene a ľahkej inštalácii.

Ako nainštalovať vykurovaciu rohož pod dlažbu

Elektrické vykurovacie rohože sa inštalujú priamo na betónový poter. Samotná inštalácia rohože je veľmi jednoduchá, pretože sieťovina zo sklenených vlákien, na ktorej sú namontované vykurovacie káble, je samolepiaca, čo umožňuje ľahké prilepenie vykurovacej rohože k podkladu. Vykurovaciu rohož je možné umiestniť v ľubovoľnom smere prerezaním sieťoviny zo sklenných vlákien. Na lepenie vykurovacích rohoží a obkladov používame plne flexibilné lepidlá. Podlahové kúrenie je riadené elektronickým Termostatom,  ktorý riadi teplotu vzduchu v miestnosti a teplotu podlahy. Vytvára tak kompletný bezúdržbový vykurovací systém.

Schéma uloženia vykurovacej rohože HEAT DECOR pod dlažbou

1. Keramická / kamenná dlažba – Podlahová krytina spĺňajúca funkčné a dekoratívne funkcie s príslušnými protišmykovými parametrami a odolnosťou proti oderu.

2. Flexibilné lepidlo – Materiál na lepenie podlahových krytín a vykurovacích rohoží, plní väzbové, pevnostné a elastické funkcie. Typ flexibilného lepidla sa volí podľa podlahovej krytiny. Na podlahové vykurovanie sa používajú lepidlá triedy C2S1.

3. Senzor teploty podlahy v chráničke – Je doplnkom Termostatu, ktorý ovláda a reguluje teplotu podlahy. Snímač teploty podlahy je umiestnený v chráničke, ktorá je vyvedená do vyfréyovanej drážky v podlahe, s výškou rovnajúcou sa šírke rúrky. chráničku vedieme paralelne s vykurovacími káblami. Koniec vedenia je zabezpečený vulkanizačnou páskou, ktorá zabraňuje vniknutiu lepidla do snímača.

4. Vykurovacia rohož Heat Decor –  Elektrická vykurovacia rohož je hlavným zdrojom tepla v podlahovom vykurovaní. Vykurovacia rohož je pripojená k izbovému termostatu alebo regulátoru teploty vybavenému externým snímačom teploty podlahy. Aby bola zaistená bezpečnosť vykurovacej inštalácie, musí byť vykurovacia rohož uzemnená a v obvode musí byť chránená prúdovým chráničom.

5. Podlahová tepelná izolácia (voliteľná) – Tepelná izolácia podlahy je veľmi dôležitým prvkom fungovania celého vykurovacieho systému. Kvalita a hrúbka tepelnej izolácie priamo ovplyvňuje prevádzkové náklady a rýchlosť prevádzky celého vykurovacieho systému. Na tepelnú izoláciu systému podlahového kúrenia na betónový poter používame hotové dosky XPS potiahnuté lepidlom. Dosky XPS musia mať pevnosť v tlaku min. 300 kPa. čo zaručuje príslušnú nosnosť celého vykurovacieho systému. Nemôžeme však vždy použiť ďalšiu izoláciu kvôli obmedzenej výške systému podlahového kúrenia, ktorá vyplýva z malého rozdielu v úrovniach medzi štruktúrou a hrúbkou obkladu z keramickej dlažby.

6. Flexibilné lepidlo na dlažbu – Materiál na lepenie vykurovacej rohože s väzbou, pevnosťou a pružnými funkciami. Na podlahové vykurovanie sa používajú lepidlá triedy C2S1.

7. Podlahový poter, dosky OSB / MFP, preglejka – Jedná sa o nosný konštrukčný podlahový prvok, na ktorom je umiestnená vykurovacia rohož. Podlahou môže byť betónový podklad, drevená konštrukcia alebo konštrukcia z dosiek OSB / MFP alebo preglejky vyhovujúca normám únosnosti a stavebných konštrukcií.

Rozloženie a umiestnenie vykurovacej rohože

Vykurovaciu rohož inštalujeme pod dlažbu na celú plochu miestnosti, s výnimkou miest ako je napríklad vaňa, sprchovací kút, kuchynský nábytok, vstavané skrine s dreveným podstavcom a ďalší nábytok alebo zariadenia, ktoré priliehajú priamo k podlahe a nie sú umiestnené na nožičkách, ktoré umožňujú uvoľnenie tepla do priestoru.

 

1. vykurovacia rohož
2. Snímač teploty podlahy
3. Termostat

A. Podlahový snímač teploty umiestnený medzi vykurovacími káblami.
B. Zmena smeru ohrievania rohože zahŕňa rezanie podkladovej sieťoviny.
C. Udržiavanie bezpečnej vzdialenosti medzi vykurovacou rohožou a stálymi inštaláciami.
D. Udržiavanie bezpečnej vzdialenosti medzi vykurovacou rohožou a kúpeľňovým vybavením.
E. Udržiavanie bezpečnej vzdialenosti od stien.
F. Udržiavanie bezpečnej vzdialenosti medzi vykurovacími káblami.

Vykurovacie rohože sa vo väčšine prípadov používajú ako doplnkové kúrenie alebo ako komfortné vykurovanie pre zabezpečenie teplej podlahy. Optimálne pokrytie miestnosti vykurovacou rohožou ako primárnym vykurovacím systémom je asi 80% celej plochy. Takéto zakrytie vykurovacou rohožou umožňuje rovnomerné rozloženie teploty v miestnosti.

Menšie pokrytie vykurovanej plochy je povolené v budovách a miestnostiach s veľmi dobrou tepelnou izoláciou, kde je nízka potreba tepla. Navrhujeme však umiestniť vykurovaciu rohož na celú plochu miestnosti, a to aj v budovách a miestnostiach s veľmi malou potrebou tepla, pretože použitie rovnomernej vykurovacej plochy je pohodlnejšie. Chôdza po rovnomerne teplej podlahe je príjemnejšia a pohodlnejšia. Ak je podlaha nerovnomerne pokrytá vykurovacou rohožou, môžu sa vyskytnúť miesta, kde budeme mať pri chôdzi nepríjemné pocity chladu kvôli rozdielom v teplotách podlahy.

Teplota podlahy v podlahovom kúrení by nemala prekročiť nasledujúce teploty:

– 28 ° C v miestnostiach, ako sú obývacia izba, kuchyňa, izby, chodba

– 34 ° C v sanitárnych miestnostiach, ako je kúpeľňa a WC.

VÝHODY PODLAHOVÉHO KÚRENIA S VYKUROVACÍMI ROHOŽAMI POD DLAŽBU.

– bezporuchový vykurovací systém.

– rýchla a ľahká montáž.

– príjemne teplá podlaha.

– bezpečnosť používania.

– možnosť sformovania vykurovacej rohože do konkrétnej vykurovacej plochy a vzoru.

– presná regulácia teploty v miestnosti a na podlahe.

– možnosť vykurovania vybraných miestností v preferovanom čase.

– nie je potrebný prvidelný servis / ročná údržba vykurovacieho systému a žiadne ďalšie náklady.

– žiadne prebytočné ohrievače na stenách.

– možnosť diaľkovej regulácie teploty

– žiadne emisie CO2.

ESHOP VYŽIADAŤ PONUKU