Ako dosiahnuť A0 bez tepelného čerpadla 

Hľadáte finančne dostupné, spoľahlivé a dlhodobo ekologicky udržateľné riešenie vykurovania? Máme pre vás odpovede…

Spojením dvoch technológií, ktoré sú nenáročné na údržbu sme vytvorili produkt, ktorý vám zabezpečí minimálne náklady na vykurovanie vašej domácnosti a zároveň sa aktívne zapojíte do ozdravovania našej planéty.

Ako to funguje?

Fotovoltické články sú už na trhu dlhšiu dobu. Pracujú na princípe premeny slnečného žiarenia na elektrickú energiu. Často sa však stáva, že v období a hlavne v čase, keď produkujú najviac elektrickej energie, je jej potreba paradoxne najnižšia. Ako teda využiť tento potenciál, aby sme vo výsledku dokázali ušetriť čo najviac finančných prostriedkov?

Na túto otázku existuje hneď viacero odpovedí. V princípe sa ale vždy jedná o schopnosť racionálne využiť vyrobenú energiu.

Podlahové vykurovanie Heat Decor poháňané slnečnou energiou

Vyrobená elektrická energia počas roka sa iba čiastočne prekrýva s energiou potrebnou na vykurovanie- zobrazuje obrázok vľavo. Pre efektívnosť a rýchlu návratnosť celého systému je preto dôležité prebytočnú energiu správne použiť. Jedným zo spôsobov je využiť virtuálnu batériu. Jednoducho povedané – v období , keď nie je potrebné vykurovať a spotreba je najnižšia, sa energia ukladá späť do verejnej siete. Následne ju môžete vyčerpať v zimnom období na vykurovanie, kedy slnečné žiarenie neprodukuje dostatok elektrického prúdu. Donedávna bolo možné prebytky využívať iba v rámci jedného mesiaca. Doba však pokročila a dnes je možné energiu vyrobenú v lete využiť takýmto spôsobom v zimnom období. Viac informácií o virtuálnej batérii nájdete na konci článku v odkaze uvedenom ako zdroj.

Spravme si teraz takú jednoduchú kalkuláciu. Priemerný rodinný dom s rozlohou 90m2 spotrebuje za rok približne 4,5MWh na vykurovanie. Popri tom fotovoltická elektráreň zo 7 panelov a výkonom 3,15kWp vyrobí cca 4 MWh elektrickej energie. To znamená, že ak vezmeme hodnotu celkovej výroby v pomere celkovej spotreby na kúrenie, zistíme, že vykurovanie je takmer zadarmo. Ako bonus sme navyše získali čiastočnú sebestačnosť a aj dobrú investíciu z pohľadu zhodnocovania ceny vyrobenej elektrickej energie (pri neustálom zvyšovaní cien).

 

 

10 dôvodov prečo si vybrať elektrické vykurovanie Heat Decor s fotovoltikou namiesto tepelného čerpadla.

  1. Najnižšia obstarávacia cena popri iných riešeniach podlahového vykurovania
  2. Najnižšie prevádzkové náklady. Potrebuje menej ako 10% z celkového výkonu vykurovania
  3. Záruka 25/30 rokov
  4. Životnosť > 50 rokov u vykurovacích fólií a > 30 rokov pri fotovoltike
  5. Minimálne servisné náklady – prípadná výmena termostatov
  6. Bezúdržbová a nehlučná prevádzka
  7. Rýchla návratnosť (už do 3 rokov)
  8. Aj pri zdražení cien energií vám fotovoltika vygeneruje „vašu spotrebu“ takže si viete zafixovať nižššie náklady
  9. Čiastočná sebestačnosť
  10. Ľahko rozšíriteľný systém na vyšší výkon pre zvýšenie sebestačnosti

Pripravíme vám riešenie na mieru

Každý dom má svoje špecifiká. Preto je najlepšie, ak návrh celého systému zveríte do rúk odborníkov. Všetko detailne vypočítajú, aby ste v budúcnosti už nemali žiadne starosti a užívali si komfort domova. Aj napriek tomu sme pripravili tri ilustračné balíčky, pre rôzne typy domov, aby ste si mohli vytvoriť predstavu o investičných nákladoch.

Vyžiadať cenovú ponuku

 

Dom do 80m2 / 6 800€

7 x fotovoltický panel 3,15kWp, menič a inštalácia. 68m vykurovacia fólia Heat Decor, termostaty a inštalácia.

 

Dom do 120m2 / 7 800€

7 x fotovoltický panel 3,15kWp, menič a inštalácia. 100m vykurovacia fólia Heat Decor, termostaty a inštalácia.

 

Dom do 200m2 / 9 700€

7 x fotovoltický panel 3,15kWp, menič a inštalácia. 170m vykurovacia fólia Heat Decor, termostaty a inštalácia.

Ako je to s návratnosťou?

Na túto otázku by sa dalo odpovedať z viacerých uhlov pohľadu. Kedy sa Vám vráti tepelné čerpadlo pri vysokej vstupnej investícii? Nejedná sa totiž iba o návratnosť z hladiska priamej investície. Fotovoltika a vykurovacie fólie Heat Decor nepotrebujú žiadny pravidelný servis ani údržbu. Tepelné čerpadlo potrebuje pravidelný ročný servis a prípadné ďalšie servisy podľa opotrebenia, naproti tomu na vykurovaciu fóliu HD-PRO je záruka 30 rokov takže získate vykurovací systém na celý život. Pozrieme sa na to čisto z investičného hľadiska a z hľadiska prevádzkových nákladov. Z grafu (príklad pre dom s rozlohou 120m2) je jasne vidieť, že žiadne iné riešenie neponúka 90% úsporu. Navyše, investičné náklady sú dokonca nižšie ako pri akomkoľvek inom type vykurovania.

Zdroj: https://www.magna-energia.sk/pozicovna-elektriny