AKÚ PODLAHU SI ZVOLIŤ PRI PLÁNOVANÍ PODLAHOVÉHO VYKUROVANIA?

S príchodom jari robíme často a radi rôzne zmeny v našom obydlí. Premiestňujeme alebo vymieňame bytové zariadenie, renovujeme steny alebo ich vymaľujeme inou farbou. Jediným povrchom, ktorý zostal dlhé roky nezmenený, je podlaha. Preto je pri navrhovaní interiéru dôležité zvoliť si správny typ podkladu.

Pri prieskume dostupných možností by sme mali venovať rovnakú pozornosť nielen odolnosti koľko podlaha vydrží, ale treba dbať aj na estetický parameter.

Pri rozhodovaní aké elektrické podlahové kúrenie si zvoliť, stojí za výber správny typ podlahy, aby sme sa mohli tešiť komfortu teplej podlahy, pri nizkej spotrebe elektrickej energie.

Na aké aspekty by ste nemali zabúdať, ak sa rozhodujete kúpiť a inštalovať plávajúcu podlahu vo svojom dome či byte?

 • typ miestnosti: v závislosti od účelu miestnosti: kúpeľňa, obývačka či spálňa, charakter interiéru určuje konkrétny typ podlahovej krytiny;
 • dizajn interiéru: farba a štruktúra podlahy bude závisieť od štýlu v akom si danú miestnosť naprojektujete;
 • farba a vzor nábytku a stien: aby bol celý interiér harmonický a štýlový, vzor a farba podlahy by mali zodpovedať vzhľadu, odtieňu a charakteru nábytku a stien;
 • veľkosť miestnosti: v závislosti od rozlohy miestnosti, môžete svoj interiér predĺžiť alebo skrátiť usporiadaním podlahy naprieč alebo pozdĺž;
 • očakávaný typ podlahového kúrenia: príslušné technické parametre podlahy, ako napr. tepelný odpor a jej hrúbka, umožnia stopercentné využitie potenciálu podlahového kúrenia, uľahčia inštaláciu a udržia podlahu v perfektnom stave.

Podlaha vybraná individuálne pre naše potreby zaručí užitočnosť na mnoho rokov.

Aké označenia a parametre by sme mali brať do úvahy pri výbere podlahy?

Základnými parametrami podlahy sú jej hrúbka a trieda oderu AC. Prvý z nich je vybraný v súlade so zamýšľaným použitím materiálu, podľa veľkosti miestnosti a množstva ťažkého nábytku v našom interiéri. Hrúbka podlahy musí byť prispôsobená úrovní ostatných miestností, aby sa zabránilo nebezpečným prahovým hodnotám. 

Plávajúca podlaha sa dodáva v rôznych variantoch od 6 do 12 mm hrubých. Čím väčšia je hrúbka, tým väčšia je odolnosť proti deformácii. Najlepším riešením je zvoliť plávajúcu podlahu s hrúbkou približne 8-9mm. Takéto výrobky sú už odolné proti deformácii a zároveň správne vedú teplo z podlahového kúrenia. 

Pri parametre hrúbky sa veľmi často objavuje informácia o triede obrusovania (symbol AC) – čím vyššia je, tým kvalitnejšia bude. Pri použití podlahového kúrenia je najlepšie zvoliť podlahu triedy AC 3 alebo AC 4. 

Ďalším dôležitým parametrom je úžitková trieda, ktorá nám umožňuje prispôsobiť podlahu do príslušnej miestnosti. Pre použitie v rodinnom dome alebo byte bude najlepšia podlaha s úžitkovou triedou od 31 do 32 – táto trieda zabezpečí odolnosť proti zmenám teplôt podlahového kúrenia. 

Bez ohľadu na to, či sa jedná o laminátovú, vinylovú alebo drevenú podlahu, mali by sa skontrolovať aj ich koeficienty tepelnej odolnosti. Tento parameter je veľmi dôležitý pri adaptácii materiálov na podlahové kúrenie v našej domácnosti. To sa odporúča, aby maximálny odpor nebol väčší ako 0,15 m2 *K/W. 

Pohodlím pri používaní podlahy je predovšetkým teplo. 

Systém Heat Decor pod plávajúcu podlahu.

Inštalácia vykurovacej fólie pod plávajúcu podlahu je najjednoduchšia metóda elektrického podlahového vykurovania. Vykurovacia fólia sa ukladá priamo pod podlahu, na izolačnú podložku Heat Decor. 

Výhody systému sú:

 • možnosť realizácie systému počas každej fázy investovania;
 • ľahká a rýchla inštalácia;
 • nízke prevádzkové náklady;
 • nízke investičné náklady v porovnaní s inými inštaláciami vykurovania;
 • Nízka stavebná výška vrstiev systému: max. 0,5 cm;
 • rovnomerné rozloženie teploty v miestnosti;
 • možnosť ohrievania vybraných miestností vo vybranom čase a v rôznej teplote;
 • komfort teplej podlahy;
 • žiadne emisie CO2.

Čo potrebujete urobiť, aby ste si mohli nainštalovať podlahové vykurovanie pod plávajúcu podlahu vo svojom dome alebo byte?

1. Hotovú sadu vykurovacej fólie Heat Decor

Hotová sada Heat Decor je určená na elektrické podlahové vykurovanie miestnosti. Sady vykurovacích fólií majú nalisované konektory a 5m dlhé prípojné vodiče. Zároveň sú zaizolované na obidvoch stranách. 

Pripravené sady vykurovacích fólií Heat Decor umožňujú rýchly a pohodlný výber potrebných materiálov pre inštaláciu podlahového a stenového vykurovania miestnosti. 

2. Izolačnú podložku Heat Decor 

Používa sa na tepelnú izoláciu podlahy a potlačenie zvukov generovaných pri chôdzi. Používa sa pod plávajúce laminátové podlahy. Vyznačuje sa vysokou triedou izolácie, odolnosťou proti zaťaženiu a nerovnosťami podkladu.

Izolačná podložka Heat Decor je vyrobená z kvalitnej obojstranne laminovanej komorovej polyetylénovej peny.

Jedna strana pokrytá vrstvou PET s potlačenou mriežkou 5 cm x 5 cm a delením 50 cm pre ľahkú montáž podložky. Druhá stana izolačnej podložky je potiahnutá špeciálnou štruktúrou PET fóliou určenou na vyrovnanie terénu, ktorá sa po položení nezvrásni a jej inštalácia je veľmi pohodlná. 

3. Paroizolačnú fóliu Heat Decor 

Fólia sa používa na izoláciu podlahového kúrenia pomocou vykurovacej fólie Heat Decor pod podlahu. 

4. Lisovacie kliešte 

Lisovacie kliešte Heat Decor sú určené na stláčanie – lisovanie konektorov, počas inštalácie vykurovacj fólie. Ich dizajn umožňuje rýchlu a presnú prácu. 

Chceli by ste nainštalovať systém vykurovania Heat Decor vo svojom dome či byte? Chcete vedieť cenu investície systému Heat Decor? Napíšte nám!

info@heatdecor.sk 

ESHOP VYŽIADAŤ PONUKU