Prečo si vybrať vykurovaciu fóliu HD-EPL?

Fólia HD-EPL vám prinesie teplo do vášho domova na celý život.

Zákazníci sa na nás často obracajú s otázkou, ako si správne vybrať vykurovaciu fóliu. Pripravili sme teda porovnanie dvoch typov našich fólií- HD-G a HD-EPL, aby ste sa vedeli správne rozhodnúť pre vykurovaciu fóliu vhodnú pre váš dom, byt, chatu či kanceláriu.

Pri rozhodovaní sa, ktorú fóliu si vybrať, zohrávajú hlavnú rolu dva parametre– výkon fólie a jej hrúbka, teda množstvo odolných vrstiev, ktoré obsahuje. Výkon vykurovacej fólie sa určuje podľa tepelných strát nehnuteľnosti. Fóliu s výkonom 80W/m2 odporúčame použiť pri novostavbách a nehnuteľnostiach s energetickým certifikátom A0. Naopak 140 W/m2 fólia je ideálna pre staršie nehnuteľnosti po termomodernizácii alebo chaty. Fólie s výkonom 140W/m2 by mali ísť len pod poter prípadne fermacelové dosky, nie priamo pod plávajúcu podlahu. Infračervené vykurovacie fólie majú v oboch prípadoch pokrývať minimálne 80 % podlahovej plochy miestnosti.

Porovnanie fólie HD-G a HD-EPL

Hoci na prvý pohľad vyzerajú obe vykurovacie fólie zo spodnej strany veľmi podobne, rozdiel medzi nimi je markantný predovšetkým v zložení, dĺžke záruky a spôsobe montáže.

Rozhodovanie medzi 2 vykurovacími fóliami nie je jednoduché.

Fólia HD-G je najtenšia z našich vykurovacích fólií, má hrúbku 0,338 mm a je určená na montáž len pod laminátovú podlahu. Záruka na ňu je 10 rokov. Ponúkame ju v 2 variantoch s rôznou watážou a to 80 W/m2 pre pasívne a nízkoenergetické domy a 140W/m2 pre staršie rodinné domy. Fólia HD-G sa vyrába v 3 rôznych šírkach – 1 m, 50 cm a 25 cm. Strihať ju môžete len na vyznačených miestach a to každých 12,5 cm.

Vykurovacia fólia HD-EPL sa inštaluje pod poter, drevenú a kompozitnú SPC podlahu či pod vinyl s hrúbkou minimálne 6 mm. Aplikácia poteru prináša drsný stavebný zásah, pri ktorom by mohlo dôjsť k poškodeniu tenkej a nechránenej vykurovacej fólie. Preto odporúčame vybrať si fóliu s hornou ochrannou vrstvou, teda HD-EPL. Veľkou výhodou inštalácie pod poter je,že získate akumulačnú vrstva poteru, ktorá zabezpečuje plynulú reguláciu. Navyše môžete na ňu inštalovať ľubovoľnú podlahovú krytinu vhodnú na podlahové vykurovanie.

Vykurovacia fólia HD-EPL je vyrobená z vysoko kvalitných PET materiálov vo viacvrstvovom systéme „multi-layerHD“ s ďalšími výstužnými vrstvami. Strieborná pasta použitá vo vykurovacej fólii sa produkuje s technológiou rebríka „silver ladderHD“, ktorá zaisťuje bezpečné elektrické pripojenie a správnu činnosť vykurovacej fólie. Pevná a extrémne odolná konštrukcia vykurovacej fólie HD-EPL zaručuje jej veľmi dlhú životnosť.

Na obrázku sa nachádza zloženie vykurovacej fólie HD-EPL.

Hrúbka fólie je 0,458 mm  a vzťahuje sa na ňu záruka 25 rokov. Ponúkame ju v 2 variantoch s vatážou 80 W/m2 pre pasívne a nízkoenergetické domy a 140W/m2 pre staršie rodinné domy. Fólia HD-EPL sa vyrába v 3 rôznych šírkach – 1 m, 50 cm a 25 cm. Strihať  ju možete len na vyznačených miestach a to každých 12,5 cm. Aktuálne ponúkame na našom e-shope fólie HD-EPL za výhodnejšie ceny, so zľavami od 10 do 13%.

Zhrnutie

Teraz je ten správny čas na zmenu vykurovania. Keď sa rozhodnete pre fóliu HD-EPL, získate okrem tepla domova, vykurovanie na najbližších minimálne 25 rokov bez nutnosti technickej miestnosti, servisných zásahov a s možnosťou ovládania vykurovania v každej miestnosti osobitne prostredníctvom aplikácie v mobile.

 

 

Heat Decor
www.heatdecor.sk
D1 Center, Diaľničná cesta 22B
903 01 Senec, Slovakia
tel: 0905 986 600
email: info@heatdecor.sk

80W/m2
šírka 0,5m
15.96  s DPH
80W/m2
šírka 1m
26.22  s DPH
140W/m2
šírka 0,25m
11.40  s DPH
140W/m2
šírka 0,5m
15.96  s DPH
140W/m2
šírka 1m
26.22  s DPH