Teplá podlaha = spokojnejší domov

Vykurovacia fólia pod podlahou šetrí váš priestor i peňaženku, keďže môžete nastaviť teplotu v každej miestnosti osobitne.

Viaceré výskumy dokazujú, že teplá podlaha má pozitívny vplyv na zdravie a pohodu ľudí v domácnosti.  Môže pomôcť zlepšiť cirkuláciu krvi v dolných končatinách, uvoľňuje svalové napätie, zabraňuje vzniku plesní, prispieva k lepšiemu prostrediu na spánok a k rovnomernej regulácii teploty, čo ocenia ľudia citliví na zmeny teploty.

Ideálna teplota v dome sa podľa odborníkov pohybuje od 18 do 22 stupňov v závislosti od miestnosti. Najvyššia teplota by mala byť v kúpeľni, naopak najnižšia v spálni. Najideálnejšou teplotou v izbách je hodnota okolo 20 stupňov Celzia. Dosiahnuť príjemnú pocitovú teplotu vám pomôže podlahové kúrenie, ktoré nielen ohreje podlahu, ale aj vaše nohy. Práve tie zodpovedajú za pocitovú teplotu celého tela. Už naše staré mamy hovorili: „Nohy treba mať nohy v teple.“  Toto tvrdenie podporili i viaceré štúdie. Jedna z nich uverejnená na portáli  Medical News Today  hovorí o tom, že ľudia, ktorí mali v noci teplé nohy vďaka ponožkám ľahšie a rýchlejšie zaspali.

Prečo sa rozhodnúť pre elektrické podlahové vykurovanie infrafóliami?

Podlahové vykurovanie je najvhodnejším spôsobom ako docieliť rovnomerné teplo v celom objekte a zároveň získať pocit pohody prechádzajúci od nôh do zvyšku tela. K efektívnym a bezúdržbovým systémom podlahového vykurovanie patria vykurovacie fólie. Oproti teplovodnému podlahovému vykurovaniu majú infrafólie viacero výhod:

  1. Nízka stavebná výška – pod podlahou im stačí 6-7 mm, čím sú ideálnym riešením pri rekonštrukciách či novostavbách, kde máme nízku stavebnú výšku.
  2. Rýchly reakčný čas – vykurovacie fólie sa rýchlo zahrievajú a teplo vydávajú prakticky hneď po zapnutí, nemusíte teda čakať niekoľko hodín na to, kým budete mať doma príjemnú teplotu ako, keď zapnete teplovodné podlahové kúrenie.
  3. Bezúdržbovosť – vykurovanie infrafóliami neobsahuje žiadne časti, ktoré by sa mohli pokaziť, preto si nevyžadujú pravidelnú údržbu či servis. Rovnako nepotrebujete technická miestnosť, čiže šetríte aj m2 .
  4. Výrazne nižšie inštalačné náklady – vstupná investícia na realizáciu vykurovania fóliami sa pohybuje pri nehnuteľnosti s výmerou 100 m2 od 2 146 EUR v závislosti od typu použitej fólie, spôsobu montáže (odborníkmi alebo sami) a miesta, kde sa nehnuteľnosť nachádza
  5. Rýchlejšia a jednoduchšia inštalácia – z domu sa nemusíte sťahovať ani robiť náročné stavebné úpravy, vykurovanie fóliami môžete inštalovať postupne po miestnostiach. Navyše montáž je jednoduchá a zvládnu ju šikovní domáci majstri.

Vďaka infrafóliám môžete efektívne vykurovať váš domov.

Infrafólie – ideálny spôsob vykurovania našich domovov

Teplota tela často ovplyvňuje jeho termoreguláciou, teda akým spôsobom si vie telo udržať určitú teplotu. K ohriatiu a k celkovému pocitu tepla výrazne prispievajú teplé nohy. Tie vám pomôže rýchlo a jednoducho ohriať systém vykurovanie infrafóliami. Okrem tepla v ňom získate spoľahlivé a efektívne vykurovanie na celý život. Infravlny ohrievajú priamo  predmety, čiže nedochádza k zbytočným stratám tepla ani vzniku studených miest. Inštalácia vykurovania trvá niekoľko hodín. Systém je vhodný do novostavieb, starších nehnuteľností, kancelárií, mobilných domov i chát, kde si teplotu v každej izbe viete regulovať samostatne vďaka termostatu ovládaného cez aplikáciu v mobile z akéhokoľvek miesta na svete.

Heat Decor
www.heatdecor.sk
D1 Center, Diaľničná cesta 22B
903 01 Senec, Slovakia
tel: 0905 986 600
email: info@heatdecor.sk

80W/m2
šírka 0,25m
14.82  s DPH
80W/m2
šírka 0,5m
19.38  s DPH
80W/m2
šírka 1m
30.78  s DPH
140W/m2
šírka 0,25m
14.82  s DPH
140W/m2
šírka 0,5m
19.38  s DPH
140W/m2
šírka 1m
30.78  s DPH