Viete ako na montáž vykurovacích fólií?

montaz-vykurovacich-folii-svojpoocne-lacno

Montáž vykurovacích fólií je oveľa jednoduchšia a rýchlejšia ako v prípade iných typov elektrického podlahového vykurovania. Prostredníctvom našich podrobných návodov si zvládnete podlahové kúrenie urobiť svojpomocne.

Inštalácia vykurovania do domu s výmerou 100 m2 trvá trom našim inštalačným technikom asi 5 – 6 hodín v závislosti od typu použitej fólie a rozmerov jednotlivých miestností. Vy to môžete zvládnuť za 1 až 2 dni. Pri montáži vykurovacích fólií vám okrem detailných návodov s nákresmi pomôžu aj videá z našich realizovaných projektov. Vykurovanie fóliami patrí aktuálne k najlacnejším kúreniam do domu a bytu z pohľadu vstupnej investície, ktorá predstavuje pri nehnuteľnosti s rozmerom 100 m2 asi 2 400 EUR.

Príprava pred inštaláciou

svojpomocna-montaz-vykurovacej-folieMinimálna teplota vzduchu pre inštaláciu vykurovacej fólie je 5° C. Podklad pre montáž podlahového vykurovania (napríklad OSB dosky, poter, polystyrén a podobne) musí byť pevný, čistý, suchý, rovný a bez medzier alebo špár. Pred montážou musíte vedieť prípadné umiestnenie kotvených predmetov do podlahy ako je WC, zábradlia, konštrukcie schodiska a iné. Pri inštalácii rozvodov vody a odpadu je nutné viesť ich po obvode miestnosti, aby nedochádzalo k vzniku tepelných mostov v strede miestnosti. Prípadné špáry v podlahe musia byť vypenené nízkoexpanznou pur penou.

Zapojenie vykurovacej fólie do obvodu musí urobiť samostatný elektrotechnik

Návod na montáž vykurovacích fólií

Návod na montáź vykurovacích fólií sa mení v závislosti od typu použitej fólie. Rozhodli sme sa vám v tomto článku priblížiť najčastejšie realizovanú formu inštalácie vykurovacej fólie HD-EPL pod plávajúcu podlahu.

Inštalácia vykurovacej fólie HD-EPL pod plávajúcu podlahu

  1. skladba-podlahy-vykurovacia-folia-HD-EPL-pod-plavajucou-podlahouNa podklad (betón, drevo a podobne) položíme parozábranu v závislosti od vlhkosti podkladu.
  2. Rozložíme podlahovú izoláciu styrodur XPS700. Na spojoch ju zlepíme lepiacou páskou. Do styroduru vyrežeme drážku na snímač teploty, ktorý po vložení do izolačnej podložky prelepíme vodeodolnou lepiacou páskou.
  3. Na podlahovú izoláciu položíme po celej ploche nastrihanú vykurovaciu fóliu HD-EPL. Jednotlivé pásy vykurovacej fólie na spojoch prichytíme o izolačnú podložku po celej dĺžke prostredníctvom samolepiacej pásky.
  4. Konektory vložíme do medenej zbernice na vykurovacej fólii a dvakrát ich zalisujeme pomocou lisovacích kliešťí.
  5. Ku konektorom pripojíme napájacie káble a zalisujeme ich lisovacími kliešťami.
  6. Samovulkanizačnú pásku prilepíme k vykurovacej fólii zo spodnej strany na mieste spoja konektorov s medenou zbernicou. Následne prelepíme samovulkanizačnou páskou aj vrchnú stranu vykurovacej fólie, tak aby sa spojila so spodným kusom.
  7. Zapojíme vykurovací okruh na napätie.
  8. Po pripojení vykurovacieho okruhu, skontrolujeme vykurovaciu fóliu, či hreje na všetkých pásoch. Pokiaľ nemáte termokameru, na skúšku pripojenia môžete použiť vankúš, ktorý necháte 5 minút na vykurovacej fólii a potom ho skontrolujete rukou či je teplý.
  9. Po prekontrolovaní funkčnosti vykurovacieho okruhu rozložíme po celom povrchu miestnosti paroizoláciu, ktorú na spojoch prelepíte po celej dĺžke páskou.
  10. Po položení a zalepení paroizolačnej fólie uložíme podlahovú krytinu.

Teplý domov vďaka svojpomocnej montáži vykurovania

Keď rekonštruujete vykurovanie starého domu alebo máte obmedzenú stavebnú výšku, infra fólie sú pre vás tým správnym riešením, keďže pod podlahou potrebuje celý systém len 7 mm. Vykurovanie si nevyžaduje žiadnu technickú miestnosť ani pravidelné servisné prehliadky ako je to pri iných typoch vykurovania. Vykurovacia fólia sa vyznačuje flexibilitou v podobe možnosti postupnej inštalácie po miestnostiach či rôznorodosťou pri výbere podlahovej krytiny. Navyše infrafólie neprodukujú emisie CO2, takže ide o ekologický spôsob kúrenia. Urobte si podlahové kúrenie svojpomocne a užívajte si teplo domova. Montáž vykurovacích fólií vám nezaberie veľa času a viete vďaka nej ušetriť.

Kontaktujte nás so žiadosťou o cenovú ponuku alebo použite našu kalkulačku, kde si viete náklady na vykurovanie vypočítať sami.

Heat Decor
www.heatdecor.sk
D1 Center, Diaľničná cesta 22B903 01 Senec, Slovakia
tel: 0905 986 600
email: info@heatdecor.sk

80W/m2
šírka 0,25m
Nie je na sklade
12.00  s DPH
80W/m2
šírka 0,5m
16.80  s DPH
80W/m2
šírka 1m
27.60  s DPH
140W/m2
šírka 0,25m
12.00  s DPH
140W/m2
šírka 0,5m
16.80  s DPH
140W/m2
šírka 1m
27.60  s DPH