Vykurovacie fólie – efektívna voľba pre vašu novostavbu

novostavba-vykurovacia-folia

EÚ prijatím novej smernice energetickej hospodárnosti budov zakázala od roku 2040 používanie kotlov na fosílne palivá v novostavbách a pridala im povinnosť využívať fotovoltiku. Nakoniec sa nenaplnil pôvodný scenár, aby sa v nových budovách nepovolili plynové kotly.

Vykurovacie fólie patria medzi bezúdržbové a efektívne spôsoby vykurovania. Navyše neprodukujú emisie, teda v súlade s cieľom Únie, aby bola od roku 2050 uhlíkovo neutrálna. Viete, prečo sú infra fólie pre vašu novostavbu správnou voľbou?

Zníženie emisií a strata závislosti na plyne

Nová smernica,  ktorú schválil Európsky parlament má pomôcť krajinám Európy znížiť emisie, používanie plynu z Ruska a zároveň je jej cieľom šetrenie na účtoch za energiu. Dôvodom je, že viac ako tretina znečistenia EÚ pochádza z vykurovania budov, z ktorých mnohé sú staré a vykurované spaľovaním fosílnych palív. Nariadenie od budúceho roka tiež ruší dotácie na plynové kotly.

Vykurovacie fólie – efektívne riešenie pre novostavby

vykurovacia-folia-rolka-25-vpravoVykurovacie fólie patria medzi typy elektrického podlahového vykurovania. Investícia do tohto vykurovania patrí k najnižším a pri nehnuteľnosti s výmerou 90 m2 predstavuje asi 1620 EUR v závislosti od typu použitej fólie, spôsobu montáže (odborníkmi alebo sami) a miesta, kde sa nehnuteľnosť nachádza. Samotná inštalácia je rýchla a jednoduchá. Rodinný dom má hotové vykurovanie za približne 5-6 hodín, pričom šikovní majstri zvládnu montáž aj sami.  Mesačné náklady na vykurovanie predstavujú sumu 40 EUR. Znížiť ich ešte viete správnym nastavením termostatu.

Princíp fungovania vykurovania infra fóliou

Vykurovacie fólie pracujú na princípe infračerveného vykurovania. Elektrický prúd prechádza cez uhlíkovú vrstvu fólie, čím sa generuje dlhovlnné infračervené žiarenie. Toto žiarenie potom rovnomerne preniká do okolia a zohrieva predmety a povrchy v miestnosti.

Na rozdiel od tradičných vykurovacích systémov, ktoré ohrievajú vzduch, fólie zaisťujú priame, rovnomerné a efektívne vykurovanie, čím sa znižujú straty tepla, zvyšuje celková efektivita vykurovania a zároveň nevznikajú studené miesta a následné plesne.

Prečo sa rozhodnúť pre vykurovacie fólie?

 

Vykurovanie nezaberá pod podlahou veľa miesta – stačí mu len 6 mm, čiže menej ako pri teplovodnom elektrickom podlahovom vykurovaní.  Pri použití vykurovacej fólie šetríte metre štvorcové, keďže na ovládanie nepotrebujete technickú miestnosť. Systém neobsahuje žiadne komponenty, ktoré by sa mohli pokaziť, teda vám odpadá povinnosť pravidelného spoplatneného servisu či údržby ako pri iných typoch vykurovania. Vykurovacie fólie majú rýchly nábeh kúrenia, takže sa rýchlo zahrievajú a teplo vydávajú prakticky hneď po zapnutí. Záruka na vykurovanie je 30 rokov, pričom jeho životnosť je viac ako 50 rokov. Vykurovanie neprodukuje emisie CO2, teda patrí k ekologickým systémom vykurovania.

Nemusíte sa obávať, či sa pri použití vykurovania infra fóliami neviete dostať do energetickej triedy A0, ktorú musí mať od roku 2021 každá novostavba. Dá sa to. Pomôže vám k tomu ich kombinácia s hybridným bojlerom na ohrev teplej vody, krbu a fotovoltiky, vďaka ktorej si viete znížiť účet za elektrinu aj o polovicu.

Kontaktujte nás so žiadosťou o cenovú ponuku.

Heat Decor
www.heatdecor.sk
D1 Center, Diaľničná cesta 22B903 01 Senec, Slovakia
tel: 0905 986 600
email: info@heatdecor.sk

 

80W/m2
šírka 0,25m
14.82  s DPH
80W/m2
šírka 0,5m
19.38  s DPH
80W/m2
šírka 1m
30.78  s DPH
140W/m2
šírka 0,25m
14.82  s DPH
140W/m2
šírka 0,5m
19.38  s DPH
140W/m2
šírka 1m
30.78  s DPH