Elektrické vykurovanie – Vykurovacia fólia HD-EPL

 

Fólia Heat Decor EPL vznikla pre potreby bezchybnej inštalácie v náročných podmienkach, napríklad pod poterom.  Pracuje na báze infračerveného žiarenia a pri tomto vykurovaní nedochádza k neželanej cirkulácii teplého vzduchu a prachu. Vykurovacia fólia HD-EPL v sebe spája najnovšie poznatky a použité prémiové materiály. Vo fóliách HD-EPL sú použité dodatočné ochranné vrstvy, ktoré zásadným spôsobom zvyšujú odolnosť vykurovacej fólie.

Infra Vykurovacia fólia Heat Decor HD-EPL sa vyrába v troch šírkach

 • HD-EPL 100 – šírka 1m
 • HD-EPL 50 – šírka 50 cm
 • HD-EPL 25 – šírka 25 cm

Skladba vykurovacej fólie HD-EPL

Fólia série HD-EPL má strihací systém „safe cutHD“, ktorý umožňuje skracovanie vykurovacej fólie na požadovanú veľkosť každých 12,5 cm. Miesto strihania vykurovacej fólie je zreteľne označené prerušovanými čiarami a nožnicami, vďaka čomu je inštalácia vykurovacej fólie pohodlná a presná.

Vykurovacia fólia je vyrobená z vysoko kvalitných PET materiálov vo viacvrstvovom systéme „multi-layerHD“ s ďalšími výstužnými vrstvami. Pevná a extrémne odolná konštrukcia vykurovacej fólie HD-EPL zaručuje veľmi dlhú životnosť a bezporuchovú prevádzku celého vykurovacieho systému.

Strieborná pasta použitá vo vykurovacej fólii je vyrobená technológiou rebríka „silver ladderHD“, ktorá zaisťuje bezpečné elektrické pripojenie a správnu činnosť vykurovacej fólie.

Technické parametre infra fólie HD-EPL

Pri vykurovacích fóliách je najdôležitejšou vlastnosťou výkon na meter štvorcový. Podľa tepelno-technických parametrov budovy vyberáme vhodný výkon fólie pre komfortne zohriaty priestor a zároveň aby ste nepotrebovali zbytočne veľký hlavný istič.

 • 0,45 mm hrúbka – vykurovacia fólia HD–EPL
 • HD – EPL je určená na montáž do poteru, podlahové vykurovanie s akumuláciou
 • HD-EPL je možné inštalovať aj pod plávajúcu podlahu, suchým procesom
 • Záruka 25 rokov

Vykurovacia fólia 80W/m2 – vhodné do pasívnych domov alebo do nových nízkoenergetických domov, ktoré vyžadujú 20-40 W/m2. Sú to domy v energetickej triede A0 a A1. Vykurovaciu fóliu je možné použiť len pod plávajúcu podlahu

Vykurovacia fólia 140W/m2 – vhodné do starších stavieb, domov prípadne chát v horskom prostredí,  ktoré vyžadujú 40-80 W/m2. Vykurovacia fólia je určená pre domy so slabším zateplením podlahy a všade tam, kde sa vyžaduje pružnejší nábeh kúrenia. Vykurovacia fólia nemôže môže byť použitá priamo pod plávajúcu podlahu, ale je potrebné ju prekryť napríklad podlahovými doskami Fermacell (náhrada poteru). Pre viac informácií nás kontaktujte.

Inštalácia vykurovacej fólie HD-EPL pod poter

 1. Keramická dlažba, gres, plávajúca podlaha alebo vynil – vrchná podlahová krytina s dekoratívnou a ochrannou funkciou, ktorá spĺňa príslušné normy odolnosti proti oderu.
 2. Flexibilné lepidlo – Lepidlo na lepenie podlahových krytín spĺňajúce väzobné, pevnostné a elastické nároky. Na podlahové vykurovanie sa odporúča použiť lepidlá minimálne v triede C2S1.
 3. Penetračná vrstva –  zabezpečuje obmedzenie nasiakavosti poteru ako aj zvýšenie priľnavosti inštalovaných podlahových krytín.
 4. Cementový poter alebo anhydrit – podlahový poter ktorý tvorí nosnú plochu pod finálnu nášľapnú vrstvu.
 5. Dilatačná páska – golier
 6. Ochranný vodič s dvojitou izoláciou 2,5mm PE – ochranné uzemnenie vykurovacej fólie
 7. Paroizolačná fólia LDPE 0,3 mmParoizolačná fólia LDPE o hrúbke min 0,3 mm plní ochrannú funkciu vykurovacieho systému pred mechanickým poškodením. Pre väčšiu odolnosť použite ako vrchnú vrstvu  Paroizolačnú fóliu LDPE 0,5mm.
 8. Uzemňovacia sieťka – Mriežka z nehrdzavejúcej ocele Heat Decor s hrúbkou 0,12 mm s veľkosťou oka 1,2×1,2 mm, slúži na ochranné uzemnenie elektrickej inštalácie.
 9. Paroizolačná fólia LDPE 0,3 mmParoizolačná fólia LDPE o hrúbke min 0,3mm plní ochrannú funkciu vykurovacej fólie z vrchnej strany. Chráni vykurovaciu fóliu pred vlhkosťou a taktiež plní ochrannú funkciu vykurovacej fólie pred mechanickým poškodením vplyvom rozťažnosti uzemňovacej sieťky.
 10. Vykurovacia fólia Heat Decor HD EPL– Uhlíková vykurovacia fólia Heat Decor HD EPL je zdroj tepla podlahového vykurovania ktorý emituje dlhovlnné infračervené žiarenie.
 11. Paroizolačná fólia LDPE 0,3 mmParoizolačná fólia LDPE o hrúbke min 0,3mm plní ochrannú funkciu vykurovacej fólie zo spodnej strany. Chráni vykurovaciu fóliu pred prípadnou vlhkosťou prenikajúcou zo spodnej strany.
 12. Dilatačný pás – Oddeľuje vrstvy poteru od steny, aby sa vplyvom tepelnej rozťažnosti poteru zabránilo prípadnému praskaniu a poškodeniu.
 13. Polystyrén – podlahová tepelná izolácia, jej hrúbku vypočíta projektant.
 14. Základová doska – nosná konštrukcia podlahy. Súčasťou základovej dosky je aj hydroizolácia.

Termostat  na elektrické podlahové vykurovanie s podlahovou sondou  – podlahová sonda slúži na kontrolu teploty podlahy a bráni jej prehrievaniu.

Návod na montáž HD-EPL pod poter, suchý betón alebo anhydrit, nájdete tu:

Pre cenovú ponuku alebo viac informácií nás neváhajte kontaktovať:

Heat Decor
www.heatdecor.sk
D1 Center, Diaľničná cesta 22B
903 01 Senec, Slovakia
tel: 0905 986 600
email: info@heatdecor.sk

80W/m2
šírka 0,25m
Nie je na sklade
12.00  s DPH
80W/m2
šírka 0,5m
16.80  s DPH
80W/m2
šírka 1m
27.60  s DPH
140W/m2
šírka 0,25m
12.00  s DPH
140W/m2
šírka 0,5m
16.80  s DPH
140W/m2
šírka 1m
27.60  s DPH