Vykurovacia fólia HD-G – elektrické vykurovanie

 

Fólia Heat Decor pracuje na báze infračerveného žiarenia, ktoré pozitívne stimuluje funkcie ľudského organizmu. Pri tomto vykurovaní nedochádza k neželanej cirkulácii teplého vzduchu a prachu, čo ocenia najmä alergici. Tým, že infravlny pôsobia priamo na predmety i na steny, vykurovací systém pôsobí protiplesňovo na murivo. Infrafólie nevyužívajú ako transportné médium vzduch takže nedochádza pri ohreve k zbytočným stratám tepla.

Infra Vykurovacia fólia Heat Decor HD-G sa vyrába v troch šírkach

 • HD 310G – šírka 1m
 • HD 305G – šírka 50 cm
 • HD3025G – šírka 25 cm

Skladba vykurovacej fólie HD-G

 1. MEDENÁ ZBERNICA – základný prvok a vodič elektrického prúdu. Zabezpečuje prívod prúdu ku výhrevnej uhlíkovej vrstve po celej dĺžke vykurovacej fólie.
 2. STRIEBORNÁ ZBERNICA – strieborná zbernica v tvare rebríka vytvára kvalitný spoj medzi uhlíkovou vrstvou a medenou zbernicou. Vďaka špeciálnemu dizajnu a patentovanej technológii zabraňuje nechcenému iskreniu a predlžuje životnosť vykurovacej fólie.
 3. FÓLIE PET A LAMINEX – sú komponenty ktoré spájajú dokopy všetky elementy vykurovacej fólie v procese lepenia, nahrievania a laminovania do jedného celku. Fólie PET a LAMINEX plnia tieto funkcie:
  – ochrana pred prístupom vodných pár, plynov, a kvapalín
  – protipožiarna ochrana a odolnosť voči vysokým teplotám
  – ochrana pred mechanickým poškodením
 4. UHLÍKOVÁ PASTA – je základný materiál vykurovacej fólie Uhlíková pasta sa mieša v špeciálnom pomere pre požadovaný vykurovací výkon.
 5. MIESTO PRE STRIHANIE – je miesto s naznačeným symbolom nožníc kde je možné vykurovaciu fóliu strihať.

Technické parametre infra fólie HD-G

Pri vykurovacích fóliách je najdôležitejšou vlastnosťou výkon na meter štvorcový. Podľa tepelno-technických parametrov budovy vyberáme vhodný výkon fólie pre komfortne zohriaty priestor a zároveň aby ste nepotrebovali zbytočne veľký hlavný istič.

 • 0,338 mm hrúbka – vykurovacia fólia HD–G
 • HD – G je určená na montáž pod plávajúcou podlahou, do steny prípadne na strop.
 • HD-G je možné inštalovať len pod plávajúcu podlahu, NIE JE určená pod poter
 • Záruka 10 rokov

Vykurovacia fólia 80W/m2 – vhodné do pasívnych domov alebo do nových nízkoenergetických domov, ktoré vyžadujú 20-40 W/m2. Sú to domy v energetickej triede A0 a A1. Vykurovaciu fóliu je možné použiť len pod plávajúcu podlahu

Vykurovacia fólia 140W/m2 – vhodné do starších stavieb, domov prípadne chát v horskom prostredí,  ktoré vyžadujú 40-80 W/m2. Vykurovacia fólia je určená pre domy so slabším zateplením podlahy a všade tam, kde sa vyžaduje pružnejší nábeh kúrenia. Vykurovacia fólia nemôže byť použitá priamo pod plávajúcu podlahu, ale je potrebné ju prekryť napríklad podlahovými doskami Fermacell (náhrada poteru). Na aplikáciu priamo pod plávajúcu podlahu treba použiť vykurovaciu fóliu s výkonom 80W/m2. Pre viac informácií nás kontaktujte.

Inštalácia vykurovacej fólie HD-G pod plávajúcu podlahu

 1. Plávajúca podlaha.
 2. Paroizolačná fólia LDPE 0,2 mm, ktorá chráni fóliu pred vlhkosťou.
 3. Vykurovacia fólia Heat Decor HD310G.
 4. Podlahová izolácia 5mm HD-XPS 300  alebo HD-XPS 700. Hrúbka podložky je potrebná kvôli zarezaniu konektorov a prípojných vodičov do podložky.
 5. Paroizolačná fólia LDPE 0,2 mm, ktorá chráni fóliu pred vlhkosťou, zo spodnej strany.
  Pri pokládke pod vinylovú podlahu  je potrebné skladbu podlahy overiť u dodávateľa podlahy. Podložka HD XPS 300 a HD XPS 700 je vhodná pre podlahy od hrúbky 5 mm.
 1. Podlaha – nosný konštrukčný prvok na ktorom je uložený vykurovací systém. Môže to byť drevená konštrukcia, OSB doska, alebo betónový poter.

Termostat s podlahovou sondou – podlahová sonda slúži na kontrolu teploty podlahy a bráni jej prehrievaniu.

Návod na montáž nájdete tu:

Pre cenovú ponuku alebo viac informácií nás neváhajte kontaktovať:

Heat Decor
www.heatdecor.sk
D1 Center, Diaľničná cesta 22B
903 01 Senec, Slovakia
tel: 0905 986 600
email: info@heatdecor.sk

80W/m2
šírka 0.25m
9.12  s DPH
80W/m2
šírka 0.5m
10.61  s DPH
80W/m2
šírka 1m
16.99  s DPH
140W/m2
šírka 0.25m
9.12  s DPH
140W/m2
šírka 0.5m
10.61  s DPH
140W/m2
šírka 1m
16.99  s DPH
220W/m2
šírka 0.25m
9.12  s DPH
220W/m2
šírka 0.5m
10.61  s DPH